הרצח בחיפה: הוצת רכבו של החשוד

לפנות בוקר הוצתה מכוניתו של רפעאת עודה, החשוד ברצח ח'ליל מחרום בעיר התחתית ביום שלישי האחרון. לוחמי האש שהגיעו למקום הצליחו להשתלט על הלהבות; אין נפגעים

הרכב שנשרף, הלילה (דוברות כבאות מחוז חוף)

בשעה 04:00 לפנות בוקר (שישי), הוצת רכבו של החשוד ברצח ח'ליל מחרום בעיר התחתית בחיפה ביום שלישי, רפעאת עודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לדחשות 2 בפייסבוק

צוות לוחמי האש שהגיע למקום, בפיקודו של רס"ר קובי משיטה, הצליח להשיג שליטה בלהבות שהוצתו בכלי הרכב שעמד בחנייה ברחוב אל חרירי בעיר. אף אחד לא נפגע באירוע. שוטרי תחנת חיפה פתחו בחקירת נסיבות המקרה.

אתמול פורסם כי המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתורו של עודה, סבו של הנער שביקש לקנות סיגריות בקיוסק בו אירע הרצח.

מחקירת המשטרה עולה כי הרקע לתקרית הירי הקטלנית הוא קטטה בין שני נערים בני 16. מהפרטים עולה כי מחרום (40), מורה להתעמלות ומציל בעיר חיפה, אביו של אחד הנערים, נורה למוות על ידי סבו של הנער השני, אחריו מחפשת כעת המשטרה. סיירת שיטור עירוני שעברה במקום החלה להפריד בין הצדדים ללא הצלחה ופתחה באש לכיוון אחד הנערים, ששלף לעבר הכוח אקדח דמה.

התגרה בין שני הנערים פרצה לאחר שאחד הקטינים הגיע לקיוסק בשדרות המגינים בעיר. המוכר במקום, אף הוא בן 16, סירב לבקשתו למכור לו סיגריות מפאת גילו הצעיר. הקטין שביקש לקנות סיגריות התקשר מיד לאביו וסבו, שהגיעו תוך מספר דקות לחנות והחלו לתקוף את המוכר.

רפעאת עודה (חטיבת דובר המשטרה)

המוכר בן ה-16 התעשת והתקשר לאביו. על פי החשד הגיע מח'רום לחנות וניסה לגונן על בנו מפני שני התוקפים ונורה למוות על ידי סבו של הקונה, שנמלט בינתיים מהמקום.

"המשת"פים הורסים את המרקם החברתי"

במשפחתו של מחרום טענו כי הרוצחים נמנים עם אוכלוסיית המשת"פים עם כוחות הביטחון המתגוררים באזור. "הבעיה היא המשת"פים שהושתלו כאן בחיפה", טען אחיינו של מחרום, עו"ד מהרן זידאן.

הנרצח, ח'ליל מחרום (פוראת נסאר , חדשות 2)

"האנשים האלה לא התאקלמו בחברה כאן והם פוגעים בחברה היהודית והערבית", טען זידאן. לדבריו המשת"פים באזור גורמים נזק למרקם החברתי בחיפה: "דוד שלי הוא איש משכמו ומעלה, כל חיפה מכירה אותו, מורה לחינוך גופני שסיים את לימודים בווינגייט. הוא היה מציל, פרמדיק, מתנדב, מוכשר, חזק וחסון - עד שהגיע מישהו מהשטחים שמתגורר כאן בישראל ורצח אותו".