רצתה ללמוד להתגונן - והותקפה מינית על ידי המדריך

מדריך קרב מגע חשוד באונס של ארבע נשים שהתאמנו אצלו - אחת מהן היא ל', שבצעד יוצא דופן ביקשה להתראיין ולספר על האונס שעברה. היא מקווה שהריאיון יגרום לנשים נוספות שנפגעו מהאיש, לאזור אומץ ולהתלונן גם הן

עמית חכים, מדריך קרב מגע מוערך ומי שעומד בראש אקדמיה שמדריכה מאות תלמידים ותלמידות בשיטות לחימה, עצור כבר שבוע וחצי בחשד שתקף ואנס ארבע נשים שהתאמנו אצלו - ובהן ל', שהגיעה אליו בעקבות תקיפה אלימה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רציתי להשיג לעצמי עוד איזשהו כלי שהוא בעצם שימוש בגוף שלי, ללמוד איזושהי הגנה עצמית", סיפרה ל', שהגיעה לחכים דרך הפייסבוק. אחרי התכתבות ממושכת, במהלכה ביסס חכים את האמון בו, ביקש לפגוש את ל' ואף הופיע בביתה. "די נרתעתי, פתחתי את הדלת והוא נכנס. חשבתי שהוא יתחיל לשאול ולהכיר אותי, אבל הדבר הראשון שהוא עשה זה לקרב אותי אליו, וככה בעצם התחיל תהליך האונס שלו".

ל' מתארת אונס ברוטלי מצד מי שעד לפני כמה רגעים היה דמות סמכותית ומעוררת אמון - דמות שהפכה לסיוט ממנו ביקשה להתגונן כשפנתה ללמוד קרב מגע: "הוא עשה בי את מה שהוא זמם בצורה ברוטאלית, קשה ומשפילה. הרגשתי שאסור לי לדבר ושאני חייבת לעשות את מה שהוא כופה עליי, אחרת החיים שלי נתונים בסכנה".

שיעור קרב מגע של המדריך החשוד (חדשות 2)

"ברגע שהגשתי את התלונה - ניצחתי"

ל' הצטרפה לטיפול במסל"ן (מרכז לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בנגב). כמו רוב הפונות למרכזי הסיוע גם היא חששה להתלונן במשטרה עד שקיבלה טלפון מאחת המלוות במרכז. "היא ביקשה ממני לדעת את השם של התוקף, וכשאמרתי לה אותו היא שתקה. אז אמרתי לה 'יש עוד מישהי, נכון?' וברגע שהיא אמרה לי שזה נכון אמרתי שיחד עם הבחורה הזאת אנחנו נסיים את מה שהוא גרם לנו".

תלונתה של ל' ושל צעירה נוספת הביאו למעצרו של חכים. מאז נוספו עוד שתי תלונות וביחידה המרכזית במרחב נגב של המשטרה מעריכים כי אפשר שבקרוב יתווספו תלונות נוספות. ל' מסבירה את הצעד יוצא הדופן שלה להתייצב מול מצלמה ברצון להעביר מסר לנשים נוספות להתלונן במשטרה.

"במשך חודשים ארוכים הרגשתי שאני סוחבת בתוכי מפלצת ענקית ששמה עמית חכים, שבכל יום ויום רק הלכה והתעצמה", סיפרה ל'. "אבל ברגע שהגשתי את התלונה ועברתי את העימות איתו, המפלצת פשוט יצאה ממנה ונהייתה גמדית וניצחתי אותה".

מספר הטלפון של מוקד הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית: 1202