חשד: כוכב "לא כולל שירות" העלים מס במיליונים

יריב יפת, מפיק ומי שהתפרסם בעבר כשהיה חלק מ"צעירי תל אביב" נעצר לאחר שלפי החשד קיזז והפיץ חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-13 מיליון שקלים. ביחידת חקירות המע"מ חושדים כי את החשבוניות הנפיק לספרית נשים שעזבה את הארץ

יריב יפת (עודד קרני)

המפיק יריב יפת, שהתפרסם בעבר כששיחק בסדרה "לא כולל שירות", נעצר בחשד להפצת וקיזוז חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-13 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יפת, בן ה-41 מתל אביב, ניהל בשנים האחרונות חברה לניהול פרוייקטים בשם א.א.אז. אוריון. ביחידת חקירות מע"מ ת"א והמרכז חושדים כי החברה שבבעלותו קיזזה חשבוניות על ביצוע עבודות בניה, שהונפקו לטובת ספרית נשים שעזבה את הארץ לפני כחצי שנה. החשבוניות נפדו על ידי גורמים שונים אצל פורט צ'קים.

לדברי יפת, הוא עסק בתיווך עבודות, אולם לא ידע להסביר מדוע הן בחשבוניות שהוציא ובאלו שקיבל, נרשמו פרטים אחרים - כמו למשל ביצוע עבודות קבלניות שלא נעשו בפועל.

לפי בקשת המעצר, רואה החשבון של החברה תושאל גם הוא וסיפר כי דרש מהמפיק, מספר פעמים, מסמכי התקשרות והתחשבנות מול הספקים והלקוחות - אך לא קיבל דבר.
בית משפט השלום בראשון לציון שיחרר בינתיים את כוכב "לא כולל שירות", תמורת הפקדת ערבות של 110,000 ש"ח והפקדת דרכונו, וההליך הפלילי כנגדו יימשך.