משפחת הנרצח בחיפה טוענת: "הרצח - בגלל הנשק שמסתובב חופשי"

רבים הגיעו לבית משפחת מחרום על מנת לנחם אותם על אבלם, בעקבות רצח האב ח'ליל במהלך הקטטה אליה נקלע בנו. במשפחתו מאשימים את "המשת"פים המנוולים" שלדבריהם לא מכבדים את החוק. המשטרה ממשיכה לחקור את המקרה והחלה לאסוף קלטות וידאו מהאזור

הנרצח, חליל מח'רום (פוראת נסאר , חדשות 2)

יום לאחר הרצח בחיפה, במשפחתו של הנרצח ח'ליל מחרום טוענים כי הרוצחים נמנים עם אוכלוסיית המשת"פים עם כוחות הביטחון המתגוררים באזור. "הבעיה היא המשת"פים שהושתלו כאן בחיפה", טען אחיינו של מחרום, עו"ד מהרן זידאן. מחרום, מורה להתעמלות ומציל בעיר חיפה, נהרג בשעה שגונן על בנו בן ה-16 במהלך קטטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האנשים האלה לא התאקלמו בחברה כאן והם פוגעים בחברה היהודית והערבית", טען זידאן. לדבריו המשת"פים באזור גורמים נזק למרקם החברתי בחיפה: דוד שלי הוא איש משכמו ומעלה, כל חיפה מכירה אותו, מורה לחינוך גופני שסיים את לימודים בווינגייט. הוא היה מציל פרמדיק, מתנדב, מוכשר חזק וחסון - עד שהגיע מישהו מהשטחים שמתגורר כאן בישראל ורוצח אותו".

זידאן אף הלין על כך שהתושבים באזור מחזיקים באופן חופשי בכלי נשק, דבר שהוביל לרצח. "הכול בגלל הנשק המסתובב באופן חופשי. לכל משת"פ יש נשק. המדינה צריכה לעשות סלקציה ולתת רישיון רק לחלק. המדינה והרשויות לא עושים מספיק כדי להלחם בתופעה של הנשק הבלתי חוקי שרצח את הדוד שלי על לא עוול בכפיו". לדבריו, בנו בסך הכול רצה למנוע מקטין לקנות סיגריות כי "ככה התחנכנו לפעול, לפי החוק. באה חבורת המנוולים הזו ורצחה אותו בגלל סיגריות. הוא לא בא לריב איתם אלא לבדוק למה את תקפו את בנו ואז הותקף ונורה למוות".

מודעתהאבל (פוראת נסאר, חדשות 2)

הסב נמלט מזירת הרצח

מודעות אבל נתלו בכניסה לואדי ניסנס, ולבית המשפחה החלו לזרום אנשים ומכרים בשכונה בה חיים ערבים יהודים ביחד, כולם מיררו בבכי כשהתבשרו על ההודעה הזו. קרוב משפחה נוסף אמר בבכי: "איך לקחו לנו את הספורטאי הראשון. אני לא מבין ולא מעכל את זה, אבל כנראה שהיד הקלה על ההדק היא זו שמובילה לאירועים כאלה".

בין האנשים שהגיעו לבית המשפחה בוואדי ניסנס בכדי להשתתף בצערה היה גם מואפק זבידאת שבנו מחרוס נרצח לפני כשנה וחצי בידי צעיר שלטענת האב, נמנה עם משפחה של משת"פים. "אנחנו אזרחים שומרי חוק אני רוצה שהמדינה תגן על הילדים שלנו", אמר. "אני איבדתי את היקר לי אבל אני רוצה למנוע את הרצח הבא. אני וחליל נפגשנו לפני יומיים, השמעתי לו שיר שהכנתי לזכר בני. שינינו בכינו והיום אני מאבד את החבר והמחנך של בני. קשה לעכל ולתפוס".

האקדח שנמצא בזירת האירוע (חדשות 2)

"אחי נרצח על ידי איש שפל"

במשטרה עדיין חוקרים את השתלשלות האירועים שהובילה לרצח אתמול בחיפה. השוטרים אספו את תיעודי מצלמות האבטחה בסמוך לאזור התקרית בעיר התחתית. מהחקירה עולה החשד שסבו של הקטין שרצה לקנות סיגריות, ביצע את המעשה ונמלט מהמקום.אביו של הקטין מאושפז עדיין בבית החולים רמב"ם ויובא ככל הנראה להארכת מעצר. גם בנו של המנוח שעבד כמוכר באותו קיוסק ולא רצה למכור סיגריות לקטין, טכנאי שיניים במקצועו, תושאל על ידי החוקרים בחיפה כדי להבין את התמונה. 

על פי עדותו של הצעיר, וכן של אדם נוסף ששהה עמו בקיוסק, מתחזקת הטענה שבני משפחתו של הקטין שביקש לקנות את הסיגריות הם אלה שהרביצו קיללו והובילו לתגרה שבסופה נרצח מחרום. מחרום יובא למנוחות בבית העלמין המוסלמי בחיפה היום אחר הצהריים. בהלווייתו צפויים להשתתף אלפים.

גורמים ערבים בעיר קוראים לארגן הפגנה גדולה נגד האלימות, כמו זו שהתקיימה לפני שנה וחצי אחרי מותו של מחרום זבידאת. "אני לא מאמינה איך רצחו את אחי", אמרה פאידה רסלאן, אמו של הנרצח. "אחי היה חולה בסכרת ובגלל מחלתו פרש ממערכת החינוך. חשבתי שהוא מת בגלל הסכרת ולא שנרצח על ידי איש שפל".