"רוצה לראות את החומרים": השיחה המפלילה של הרופא החשוד בפדופיליה?

ד"ר דב וירגיליס, רופא ילדים מקיסריה, נעצר בחשד לביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות בילדות. מי שהביא למעצרו הוא "צייד הפדופילים" אבי דוביצקי, שהתחזה לנערה בת 15 ושוחח עמו בצ'אט. עוד לפני שפנה למשטרה, טלפן האחרון לרופא וניסה להוציא ממנו הודאה. הקלטת השיחה הגיעה לידי חדשות 2 Online. כך זה נשמע

אתמול (שני) הותר לפרסום כי ד"ר דב וירגיליס, בן 61 מקיסריה, רופא בקופת חולים כללית, הוא הרופא החשוד בביצוע שורת הטרדות מיניות ומעשים מגונים בילדות. מעצרו של הרופא התאפשר בזכות התכתבות שערך עמו אבי דוביצקי, שעוסק באיתור עברייני מין ברשת. עוד לפני התלונה במשטרה התקשר דוביצקי לד"ר וירגיליס והציע לו להיפגש, בניסיון להוציא ממנו הודאה. הקלטת השיחה הגיעה לידי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת השיחה ניסה הרופא להסביר לדוביצקי כי לא יוכל להיפגש בשעות הבוקר. "יש לי היום מרפאה ממש ממש מפוצצת. אני פשוט לא מסוגל לבטל אותה, פשוט לא מסוגל", הוא אומר. "תשמע, אני מאוד רוצה להיפגש איתך, אני לא מסוגל. אני מבקש ממך, מאוד מבקש ממך".

במהלך השיחה ביקש הרופא מדוביצקי להעביר לידיו את כל החומר המפליל שהוא מחזיק ברשותו. דוביצקי הבהיר לו כי בידיו עותקים מודפסים של השיחות ביניהם וכי בכוונתו להעבירם למספר גורמים אם יסרב להיפגש איתו.

דוביצקי: אני מסביר לך בצורה מאוד פשוטה, אם אתה לא יכול להגיע היום בבוקר אני לא הולך להתחנן בפנייך, ממש לא. זו בעיה שלך. אז יהיה לך מרפאה עוד יום או עוד יומיים.

רופא: אתה מוכן לדחות? לדחות את זה בכמה שעות?

דוביצקי: אני לא דוחה שום דבר. אני כבר התעוררתי, יש לי את הכל מודפס, סימנתי בטוש את מה שרציתי לשאול אותך. אתה לא מגיע, אתה מחקת את השיחות, אני מבין למה עשית את זה. עכשיו אתה פשוט רוצה לבדוק את החומרה של הדברים כי אתה לא זוכר מה כתבת ומה לא. גם בסקייפ, גם בוואטסאפ, גם בצ'ט, הכל.

רופא: אהה... טוב... אתה... איך אני יכול לחזור אליך? זה המספר שאני יכול לחזור אלייך?

דוביצקי: לא. תראה, אני עכשיו רוצה לדעת אם אתה מגיע או לא. אתה לא תשחק איתי משחקים. אני לא ילדה קטנה שאתה יכול להתעלם ממנה.

רופא: תשמע, אתה צודק 100 אחוז. היום בבוקר עכשיו אני לא מסוגל, פשוט לא מסוגל, יש לי מרפאה מה זה מפוצצת. אני לא יכול להשאיר את החולים - אתה לא מבין? אני אשתדל היום בצהריים אם אתה רוצה. אתה מוכן להעביר לי את החומר?

דוביצקי: אני בדרך להעביר לאנשים אחרים. אני יכול לצטט לך כמה היילייטים אם אתה רוצה.

אבי דוביצקי (חדשות 2)

בשלב זה של השיחה הקריא דוביצקי לרופא כמה מהמשפטים בעלי תוכן מיני שכתב, לכאורה, במהלך שיחות הצ'ט. הרופא הכחיש כי אמר חלק מהדברים אך ציין שהוא זוכר טוב מאוד מה הוא אמר.

דוביצקי: אני כבר הבנתי לאיזה כיוון הרוח נושבת. אתה חושב שאולי אין לי את התכנים, אתה חושב שאולי לא שמרו אותם.

רופא: לא, אני ברור. אני בטוח שיש לך את התכנים, אין לי שום ספק.

דוביצקי: יפה. תיכנס לסקייפ שלך, תסתכל על הדברים שכתבת, תסתכל על התמונות שלך בספידו ששלחת, כן? תסתכל על זה שביקשת ממנה, שאלת אותה לגבי קיום יחסי מין, איך שאתה כתבת לה על זה שאולי נשתולל, שתבוא לאסוף אותה, זה בסך הכל שעה הולך חזור ואנחנו נשתולל במיטה. שיחות מאוד ארוכות.

רופא: אוקיי.

"יצר קשר פיזי עם קטינות". אילוסטרציה (רויטרס)

אתמול: הותר לפרסום שם הרופא החשוד 

תשעה ימים לאחר שנעצר בחשד לביצוע שורת הטרדות מיניות ומעשים מגונים בקטינים, התיר אתמול (ב') בית המשפט המחוזי בחיפה לפרסם את שמו של רופא הילדים. "הראיות מלמדות על כוונותיו של החשוד ליצור קשר פיזי עם קטינות צעירות מגיל 16 ואף 14", אמר ראש משרד החקירות של תחנת חדרה, רב פקד אפי פז, במהלך הדיון על הערר על הארכת מעצרו השלישית.

וירגיליס נלכד ברשתו של דוביצקי במהלך יום הכיפורים, כשזה התחזה לקטינה. בשיחות שניהל בחדרי צ'אט ובאמצעות הוואטסאפ נחשפו מסרים מיניים, שהפכו בהמשך לבוטים עוד יותר. בין היתר ביקש הרופא מה"קטינה" שתשלח לו תמונות שלה במכנס קצרצר והבטיח לה: "נעשה חיים, נשתולל על המיטה".

אחרי שדוביצקי העביר את החומרים למשטרה, נבדקה האפשרות כי נוסף על ההטרדה והמעשים המגונים שביצע רופא הילדים לכאורה באופן וירטואלי, הוא פגע גם פגיעה פיזית בילדות שמטופלות במרפאותיו. בבית המשפט טען נציג המשטרה כי ד"ר וירגיליס ביצע, לפי החשד, יותר מ-20 מעשים מגונים והטרדות מיניות.

סנגורו של הרופא החשוד, עו"ד אריאל סלטו, מסר בתגובה: "ד"ר וירגיליס מכחיש את כל החשדות נגדו".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv