ניסיון חיסול העד נגד חסן: "מישהו נרדם בשמירה"

בעקבות הירי לעבר מכוניתו, גורמים בכירים במשטרה מותחים ביקורת על כך שהעד המרכזי בפרשת אלון חסן לא אובטח כראוי. "מדובר במחדל של ממש", אמר קצין בכיר לחדשות 2 Online. "כל היוקרה מונחת על העד הזה"

זירת הירי, הבוקר (חדשות 2)

גורמים במשטרה מותחים ביקורת חריפה על אנשי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית על כך שלא הגנו על העד המרכזי נגד יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן, שניצל הבוקר (שלישי) מניסיון התנקשות לאור יום בעיר כפר סבא. "איך קורה מחדל כזה?", תהו לאחר המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מגדירים את העד, קבלן מוכר מכפר סבא, כאיש שעדותו מכרעת לתיק נגד חסן. "מדובר באירוע חמור, יחידת יאל"כ 433 שמה את כל יוקרתה ומשקלה על העד הזה, איך קורה מצב שהוא לא מאובטח?", אמרו הגורמים במשטרה. "זו תקלה חמורה".

בשעות הבוקר נצמד אדם רכוב על קטנוע לכלי הרכב שבו נסע העד, קבלן מוכר מכפר סבא, ופתח בירי מטווח קצר לעבר חלונו. למרבה המזל האיש, רעייתו ובתו שהיו בכלי הרכב לא נפגעו בתקרית. "דרושה תעוזה כדי לפתוח באש ברחוב מרכזי ואחר כך להימלט", אמרו במשטרה, "מישהו נרדם בשמירה".

באופן רשמי במשטרה מסרבים להגיב לטענות ונראה שהתקבלה הנחיה שלא להתייחס כלל לאירוע החמור. "מעניין אם המפכ"ל דנינו ימנה עכשיו צוות חקירה שיבדוק מי האחראים למחדל הזה", אמר קצין בכיר שביקש להישאר בעילום שם.

בינתיים הרוחות בעיר כפר סבא סוערות. עדי ראייה לניסיון ההתנקשות סיפרו לחדשות 2 Online כי "מיד לאחר האירוע כל הרחוב נסגר וכוחות גדולים ובהם בלשי משטרה הגיעו למקום. אנחנו יודעים שיש קווים אדומים בכל מה שקשור לחיסול, תאר לך מה היה קורה אם קליע היה פוגע בילד או אישה? אנחנו דורשים מהמשטרה - נא שמרו עלינו".

אלון חסן, ארכיון (רויטרס)

האם הירי קשור לפרשת השחיתות בנמל?

לפני כחמישה חודשים עצרה המשטרה את אלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בנמל. מאז הוא שוחרר, אך בדיוני הארכת מעצרו עמד מול חשדות שלפיהם ביצע עבירות מרמה והפרת אמונים, סחיטה באיומים וקבלת שוחד.

לאחר מעצרו חשפה המשטרה כי החקירה הסמויה נגד חסן ו-15 עובדים נוספים בנמל אשדוד, התנהלה במשך קרוב לשנה. החוקרים מחזיקים במידע שנאסף מהאזנות ומעקבים שבוצעו אחר החשודים, שמבססים את החשדות למעשים החמורים שמייחסים להם.

מממצאי החקירה, שנחשפו בין היתר בתחקיר "אולפן שישי" בחודש יוני האחרון, עלה חשד כי העובדים הבכירים יצרו מנגנון לקידום עניינן של חברות פרטיות המצויות בשליטת מקורבים להם ואשר מספקות לחלקם רווחים במישרין או בעקיפין, זאת בתמורה לשוחד ולטובות הנאה מאותן חברות.