פרסום ראשון: הירי בכפר סבא - נגד גורם מרכזי בפרשת אלון חסן

גבר רכוב על קטנוע פתח בירי לעבר רכב שבו נסע קבלן בכיר יחד עם אשתו ובנו, ונמלט מהמקום כשהוא לא מותיר אחריו נפגעים. מחקירה ראשונית עולה כי הקבלן שהיה היעד לניסיון החיסול עשוי להשפיע על חקירת הפרשה שבה מעורב אלון חסן

ניסיון חיסול בלב העיר - לאור יום: גבר רכוב על קטנוע נצמד למכונית שחנתה בכפר סבא ובה היו קבלן בכיר, אשתו ובנו - וירה מספר יריות על הרכב. לעדותו של הקבלן שהיה יעד לניסיון ההתנקשות עשויה להיות השפעה על חקירת הפרשה שבה מעורב יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד המושעה אלון חסן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוכב הקטנוע התקרב לרכב פרטי מסוג שברולט, שחנה סמוך לתחנה המרכזית בעיר. הוא התקרב לעבר החלון של הנהג, ירה מספר כדורים ונמלט מהזירה. למרות הטווח הקרוב שממנו בוצע הירי לא היו נפגעים.

בלשים של משטרת כפר סבא הגיעו מיד לזירת הירי בניסיון לאתר ראיות וצילומי מצלמות אבטחה. עם היוודע מטרת ניסיון החיסול הועבר הטיפול במקרה לידי יחידת להב 433, שחוקרת את הפרשה שבמרכזה עומד אלון חסן.

בעל קיוסק שממוקם סמוך לזירת הירי אמר לחדשות 2 Online: "מיד אחרי האירוע כל הרחוב נסגר והגיעו כוחות גדולים של משטרה. אמורים להיות קווים אדומים בכל מה שקשור לחיסולים - תאר לך מה היה קורה אם כדור תועה היה פוגע בילד או באישה". הוא קרא למשטרה לפעול ביתר שאת להבטחת שלום הציבור: "אנו דורשים מהשוטרים, אנא מכם שימרו עלינו".

עדות הקבלן עשויה להשפיע על התיק, אלון חס (פלאש 90)

הירי קשור לפרשת השחיתות בנמל?

לפני כחמישה חודשים עצרה המשטרה את אלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בנמל. מאז הוא שוחרר, אך בדיוני הארכת מעצרו עמד מול חשדות שלפיהם ביצע עבירות מרמה והפרת אמונים, סחיטה באיומים וקבלת שוחד.

לאחר מעצרו חשפה המשטרה כי החקירה הסמויה נגד חסן ו-15 עובדים נוספים בנמל אשדוד, התנהלה במשך קרוב לשנה. החוקרים מחזיקים במידע שנאסף מהאזנות ומעקבים שבוצעו אחר החשודים, שמבססים את החשדות למעשים החמורים שמייחסים להם.

מממצאי החקירה, שנחשפו בין היתר בתחקיר "אולפן שישי" בחודש יוני האחרון, עלה חשד כי העובדים הבכירים יצרו מנגנון לקידום עניינן של חברות פרטיות המצויות בשליטת מקורבים להם ואשר מספקות לחלקם רווחים במישרין או בעקיפין, זאת בתמורה לשוחד ולטובות הנאה מאותן חברות.