רופא הילדים החשוד בפדופיליה: ד"ר דב וירגיליס

בית המשפט התיר לפרסום את שמו של הרופא בן ה-61 מקיסריה החשוד ביותר מ-20 מעשים מגונים והטרדות מיניות בילדים. הוא נלכד לאחר שנפל ברשתו של צייד פדופילים שהתחזה לנערה בת 15

תשעה ימים לאחר מעצרו התיר היום (שני) בית המשפט המחוזי בחיפה לפרסם את שמו של רופא הילדים החשוד בשורה של הטרדות מיניות ומעשים מגונים בילדים. החשוד הוא דב וירגיליס, בן 61 מקיסריה, רופא בקופת חולים כללית. פרסום שמו הותר לבקשת מספר כלי תקשורת, בהם חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט בחדרה האריך את מעצרו של וירגיליס במשך שלוש פעמים, אך שמו לא הותר לפרסום עד עתה. בתחילה העניק השופט 48 שעות לפרסום שמו, אולם שופטת אחרת האריכה את צו איסור הפרסום.

אתמול, במהלך דיון הארכת המעצר השלישי, נוכח הראיות שנאספו, קיבל בית המשפט את בקשת המשטרה והאריך את מעצרו של הרופא עד ליום שישי הקרוב, אולם סנגורו הגיש ערר שדחה שוב את פרסום פרטיו, למרות העובדה שמדובר ברופא ילדים שפעל בשתי מרפאות באזור מגוריו.

"הראיות מלמדות על כוונותיו של החשוד ליצור קשר פיזי עם קטינות צעירות מגיל 16 ואף 14", אמר ראש משרד החקירות של תחנת חדרה, רב פקד אפי פז, במהלך הדיון על הערר על הארכת מעצרו השלישית, "שיחות שעל פי החשד נערכו במשך חודשים ארוכים".

באחד מהסרטונים שבידי החוקרים, בראשות מפקד תחנת חדרה רפ"ק גילי אלחדד, נראה החשוד מבצע בעצמו מעשה מגונה אל מול דמותה של קטינה. על פי החשד וירגילוס שלח את הסרטון למי שהזדהתה כקטינה. רב פקד פז הציג בפני השופטים התכתבויות בשיחות וואטסאפ עם הקטינות.

"חומרת מעשיו כפולה ומכופלת בשל היותו רופא ילדים וכך גם מסוכנותו", הדגיש פז. "אינני בטוח כלל שהוא איננו מודע לזהות הקטינות. במהלך חקירתו עלה חשש לשיבוש הליכי החקירה. הוא אף נחשד בהפצת חומרי תועבה".

כתב ל"בת 15": "נשתולל על המיטה"

וירגיליס נלכד ברשתו של צייד הפדופילים אבי דוביצקי במהלך יום הכיפורים, כשזה התחזה לנערה בת 15. בשיחות שניהל בחדרי צ'אט ובאמצעות הוואטסאפ נחשפו מסרים מיניים, שהפכו בהמשך לבוטים עוד יותר. בין היתר ביקש הרופא מ"בת ה-15" שתשלח לו תמונות שלה במכנס קצרצר והבטיח לה: "נעשה חיים, נשתולל על המיטה".

אחרי שדוביצקי העביר את החומרים למשטרה, נבדקה האפשרות כי נוסף על ההטרדה והמעשים המגונים שביצע רופא הילדים לכאורה באופן וירטואלי, הוא פגע גם פגיעה פיזית בילדות שמטופלות במרפאותיו. בבית המשפט טען נציג המשטרה כי וירגיליס ביצע, לפי החשד, יותר מ-20 מעשים מגונים והטרדות מיניות.

"אני בשוק, קיבלתי עליו המלצות ואני לא רוצה לחשוב מה קרה או יכול היה לקרות", אמרה לחדשות 2 online אמה של נערה בת 14 שטופלה אצל וירגיליס, לאחר היוודע דבר מעצרו. "מי שמתעסק עם ילדים לא צריך לעבוד כרופא או בכלל - אני מאוד מקווה שהחשדות יתבדו, כי זה פשוט מפחיד. אי אפשר לדעת איפה הוא אולי נגע בה, או בילדות אחרות".

"כל העבירות לכאורה בוצעו במרחב הווירטואלי", ציין אז סנגורו עו"ד סלטו. "מדובר באתר שבו מגבלת כניסה מעל גיל 18 וכשהתעורר חשדו שמשהו אינו כשורה שלח הודעה לילדה בת ה-13 לכאורה שאין לו קשר עם קטינות".