ההורים בתגובה לסייעת: "לא מקבלים את התנצלות"

לאחר שסייעת מהמרכז שנעצרה בחשד לעבירות של הזנחה והתעללות בילדי גן סיפרה על האירועים מנקודת מבטה - ההורים מגיבים. "התנצלותה של הסייעת אינה מתקבלת", הם אומרים. "אנו לא מעלים על דמיוננו שהיא או איש צוות אחר יתקרב לילדינו"

אילוסטרציה (AP)

ההתנצלות לא התקבלה: בשבוע שעבר נעצרה סייעת מהמרכז בחשד לעבירות של הזנחה והתעללות בילדי גן. בריאיון בלעדי לחדשות 2 Online שהתקיים לאחר המעצר, הביעה הסייעת חרטה וניסתה להתנצל בפני ההורים. אולם כעת, ההורים מגיבים לדברי הסייעת וטוענים: "התנצלותה של הסייעת אינה מתקבלת. אנו לא מעלים על דמיוננו שהיא או איש צוות אחר יתקרב לילדינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל ניסיון של הסייעת ושאר המעורבים לגמד ולמזער את הנזקים שנגרמו לילדינו בלתי מתקבל על הדעת", טענו ההורים. "אנחנו סמוכים ובטוחים כי בעזרת חומרי החקירה ועבודת המשטרה, האמת תצא לאור, וימוצה הדין עם מי שלכאורה פגעו בפעוטות חסרי ישע ואנחנו נוכל להתרכז בעניין החשוב ביותר - הילדים שלנו ושיקומם".

ההורים התייחסו בתגובתם גם לטענות פרטניות שהציגה הסייעת לאחר שנעצרה. "טענות הסייעת כי עברה חוויה משפילה כשחירותה נלקחה ממנה למשך 24 שעות, מתגמדת לאור זכותם של ילדינו על גופם, אשר ככל הנראה, נלקחה מהם למשך חודשים. אך להם, בניגוד לסייעת, לא הייתה אפשרות להתגונן".

בדבריהם הדגישו ההורים כי "לאף אחד, ועל אחת כמה וכמה לצוות הגן, אין את הזכות לפגוע בגופם ובנפשם של ילדים, תחת שום נסיבות כלשהן. אנו כהורים נשתדל לרפא את הצלקות שנותרו בילדינו אשר נאלצו להתמודד עם אירועים כאלה ואחרים, שככל הנראה התרחשו במסגרת הגן ולשקם להם את האמון שנפגע".

ההורים הוסיפו כי "טענות הסייעת לגבי לחץ המלחמה, הזויות ככל שיהיו, הן אף שקריות לחלוטין. בעת המלחמה ולאורה העתיק הגן את מיקומו ופעילותו אל מתחם תת קרקעי אשר בו, על פי טענות הצוות בזמנו, לא ניתן לשמוע אזעקות. כך או כך, תירוץ עלוב כגון זה והניסיון לרכב על גבי טראומה לאומית כדי להצדיק מעשי אלימות כלפי פעוטות מזעזע ומקומם".

בסיום תגובתם התייחסו ההורים להשלכות של המאבק המשפטי שלהם נגד צוות הגן. "אנו קוראים לגורמים הרלבנטיים לקיום חקיקה ופיקוח על מנת שמקרים של אלימות כנגד ילדים לא יישנו ברחבי הארץ. אנו מצידנו וככל שיתבררו החשדות לכאורה כנגד הסייעת ושאר המעורבים כנכונות, נפעל למגר את התופעה שהפכה למכת מדינה בישראל ואף בכוונותינו לקבל ייעוץ משפטי מתאים להגשת תביעות אזרחיות כנגד הגן והצוות", חתמו ההורים.

ההורים התלוננו על משיכות שיער ותקיפות

הפרשה התפוצצה בשבוע שעבר אחרי שהמשטרה עצרה את הסייעת, מנהלת, וגננת וסייעת שעבדו בגן פרטי באזור המרכז בעקבות תלונות של ההורים לילדי הגן שטענו כי טענו כי הצוות החינוכי מושך בשיערות ראשם של הילדים, ואף תוקף אותם. בין היתר עומתו החשדות עם צילומי מצלמות אבטחה מהגן שתיעדו חלק מהמקרים.

לצורך חקירת הפרשה עוכבו לחקירה שתי סייעות נוספות שעבדו בגן, ובהמשך שוחררו למעצר בית. שלוש החשודות המרכזיות הובאו לדיון בהארכת מעצרן, אך שוחררו בסופו לביתן בתנאים מגבילים.