פרשת החשדות להתעללות בגן הילדים: "חייבים לבדוק ילד שחוזר עם סימנים מהגן"

לאחר שמנהלת, גננת וסייעת בגן ילדים במרכז הארץ נעצרו, מספר אב לילד בן 4 על רגעי החרדה שגילה על התופעה המטרידה. "ראיתי אצל הילד סימנים, אבל חשבתי שזה בגלל שהוא שובב", הוא אומר בכאב. "אי אפשר לדעת מה קורה כשהדלת של הגן נסגרת"

חשד להתעללות חמורה, אילוסטרציה (רויטרס)

המשטרה עצרה אתמול שלוש עובדות בגן ילדים פרטי באזור המרכז בחשד להזנחה והתעללות בקטינים שבהן היו אמורות לטפל. הוריהם של הילדים שהזדעזעו לגלות על חומרת החשדות, משחזרים היום את השתלשלות האירועים ונדהמים שהיו חלק מהפרשה הקשה. "הקרקע נשמטת מתחת לרגליים שלך כשאתה שומע על הסיפורים", סיפר לחדשות 2 Online אב לילד בן 4.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשודות נעצרו לאחר שלפני מספר שבועות הגיעה לידי המשטרה תלונה ראשונה מצד הורי הילדים בגן שטענו כי הצוות החינוכי מושך בשערות ראשם של הילדים. לאחר אותה תלונה החלו להצטבר עדויות של הורים נוספים, דבר שחיזק את החשדות של המשטרה שהחלה בחקירה.

"הייתה ישיבת הורים בגן עקב שמועות כאלו ואחרות שרצו, ושם נחשף שהיו מקרי אלימות כלפי הילדים", סיפר האב הנרגש. "בדיעבד אתה קולט את הבעיות שהיו, אתה יודע שילדים שובבים, אומרים לך שהשתוללו וזה נשמע לך הגיוני ורק אחרי שמספרים לך אתה תופס את הראש ומשחזר אחורה".

"אחד האירועים הראשונים דווח למנהלת הגן והתגובה שלה הייתה שהילדים ביצעו מניפולציות. הייתה ישיבה דחופה שלא כל ההורים הוזמנו אליה, ויתר ההורים הגיעו והתעמתו עם צוות הגן", הוסיף ההורה ההמום. "חלק גדול מהילדים היו שם ארבע שנים, לא קל לתפוס את המקרים המיוחסים לגננות".

מה קורה כשדלת הגן נסגרת? אילוסטרציה (רויטרס)

בין היתר, השתמשו חוקרי המשטרה בחומרי וידאו שתיעדו את ההתעללות לכאורה. "כשאתה קולט את זה הקרקע נשמטת מתחת לרגליים שלך, אתה לא יודע איך לאכול את זה. הילדים התחילו להתנהג שונה, לצבוט, ולהביע סימני מצוקה ודפוסי התנהגות שהתאימו למה שקרה בגן", שחזר האב את האירועים האחרונים. "בהתחלה חשבנו שזה אירוע נקודתי אבל אחרי שדיברנו עם יתר ההורים הבנו".

ויש לו גם מסר להורים אחרים שנקלעים לסיטואציה דומה: "אני אומר להם, ילד שבא עם סימנים מהגן - צריכים לבדוק את זה, לשאול על זה. אני אוכל את עצמי אישית, ראיתי סימן וחשבתי שהילד שלי שובב. אתה לא יכול לדעת מה קורה כשהדלת של הגן נסגרת".