מנהלת, גננת וסייעת חשודות בהתעללות

תלונות ועדויות שהגיעו למשטרה על ידי הורים לילדי גן במרכז הארץ עוררו חשד להתנהלות לא תקינה של צוות הגן. לנוכח עדויות על תקיפה, משיכה בשיער והתנהגות קשה כלפיי הילדים נעצרו שלוש עובדות בגן. בתום דיון בהארכת מעצרן הן שוחררו לביתן. "הכל שקר וכזב, אנחנו לא מאמינים שדברים כאלה קרו", אמר בעלה של המנהלת

פרשת התעללות נוספת בגן ילדים? המשטרה עצרה אתמול (שלישי) מנהלת, גננת וסייעת שעבדו בגן פרטי באזור המרכז, בחשד לעבירות של הזנחה, התעללות בחסרי ישע ותקיפת קטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשודות, תושבות גוש דן בשנות ה-50 וה-30 לחייהן, נעצרו לאחר שלפני שלושה שבועות הגיעה לידי המשטרה תלונה ראשונה מצד הורים לילדים בגן. ההורים טענו כי הצוות החינוכי מושך בשיערות ראשם של הילדים, ואף תוקף אותם.

לאחר התלונה הראשונה החלו לזרום עדויות גם מהורים אחרים לילדים בגן, המיועד לגילאי 2-4. באחד המקרים טענו ההורים שהילדים בגן נאלצים לאכול כולם מאותה הצלחת. אוסף העדויות חיזק את חשד המשטרה לגבי התנהלות לא תקינה של הצוות החינוכי.

לצורך חקירת הפרשה עוכבו לחקירה שתי סייעות נוספות שעבדו בגן, ובהמשך שוחררו למעצר בית. שלוש החשודות המרכזיות הובאו לדיון בהארכת מעצרן, אך שוחררו בסופו לביתן בתנאים מגבילים.

מהחקירה עולה כי עד כה נתנו עדות במשטרה הורים לכ-10 ילדים, שסיפרו אודות ההתעללות. באחד המקרים ציינו כי הילד חזר עם סימן כחול עמוק בארובת העין, אירוע שלטענתם נגרם מהתנהגות תקיפה ואלימה כלפי הילד. הגננות, מצידן, טענו כי מדובר בנפילה. כמו כן אירעו מקרים נוספים בהם ההורים איתרו סימנים כחולים על הגפיים של הילדים. במשטרה אומרים כימקרי האלימות הללו מתרחשים, על פי החשד, מזה ארבעה חודשים. חלק מהמקרים תועדו בסרטון וידאו. בגן היו 40 ילדים, ועם הזמן חלק מההורים הוציאו את ילדיהם., וככל הנראה דיווחו למנהלת, שלא טיפלה כראוי בתלונות הללו.

פרקליטיהם של החשודות, עורכי הדין שאול דבח ודניאל חקלאי, אמרו בתום הדיון כי בית המשפט קיבל את טענותיהם והניחו כי התיק "יסתיים בלא כלום. בית המשפט קיבל את עמדתנו שמדובר בנשים נורמטיביות ולכן הן שוחררו".

"הכל שקר וכזב"

בדיון הארכת המעצר התייחס בעלה של מנהלת הגן לחשדות וטען כי אין בהם אמת. "הכל שקר וכזב, זאת גננת עם ניסיון של 30 שנה ואנחנו לא מאמינים שדברים כאלה קרו בגן", אמר הבעל. "הנכדה שלנו גם לומדת בגן הזה, לא יכול להיות שהיה שם דבר כזה".

בעלה של המנהלת התייחס גם לתיעוד מצלמות האבטחה מהגן מולו עומתו החשודות: "המשטרה ערכה קלטת של שבועיים לשעה אחת. ב'צוק איתן' עם כל האזעקות והמיגון היה קצת לחץ בגן, אבל זה לא מסוג המקרים שמופיעים בחדשות".

לעומת המנהלת, ששללה כל התעללו כלפי הילדים, סייעת הגן הודתה בחקירתה כי משכה בכתפו של אחד הילדים. "היא הייתה מבוהלת מהחקירה", הסביר עורך דינה דניאל חקלאי. "מהחשדות שהיא אומתה איתם ועד המציאות המרחק רב מאוד".