החשוד באונס ברחובות הודה וחזר בו

הקטין בן ה-15, שנעצר בחשד לביצוע האונס ברחובות, הודה בתחילה כי קיים עם הנערה יחסי מין בניגוד לרצונה. לאחר התייעצות עם עורך דינו שינה את גרסתו ואמר: "אני לא זוכר כי הייתי שיכור". לדבריו, "התחלנו לשוחח והשפתיים שלנו נצמדו - ומאז אני לא זוכר דבר"

זירת האונס ברחובות בשבוע שעבר (חדשות 2)

תפנית נוספת בחקירת אונס הנערה ברחובות: החשוד, בן 15, שנעצר הבוקר על ידי המשטרה, הודה במעשה בחקירתו - אך לאחר שיחה עם עורך דינו שינה את גרסתו וניסה לנתק את עצמו מהאירוע. מעצרו הוארך עד ליום ראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקטין נעצר לפנות בוקר, לאחר שחשוד אחר במעשה שוחרר מכיוון שלא זוהה על ידי הנערה במסדר זיהוי. מיד לאחר מעצר הקטין, שבוצע בעקבות קצה חוט ממשי שהגיע לידי המשטרה, ערכו החוקרים של משטרת מרחב "תרגיל חקירה" במהלכו הודה החשוד ואמר לחוקרים שקיים עם הנערה יחסי מין בניגוד לרצונה. כמו כן אמר שאין לו היכרות מוקדמת עם הנערה.

לאחר מכן נכנס לתמונה סנגורו של הנער, ולאחר ההתייעצות שינה הנער את גרסתו: בשלב זה אמור החשוד . הוא אמר שהכל היה בהסכמה: "אני לא זוכר כי הייתי שיכור". החשוד הוסיף כי "כל מה שאני יודע להגיד זה שבשלב מסוים פגשתי את הנערה, התחלנו לשוחח והשפתיים שלנו נצמדו". מהרגע הזה, לטענתו, הוא לא זוכר דבר.

במשטרה הדגישו כי הגרסה האחרונה שסיפר החשוד אחרי התייעצות עם פרקליטו לא מתיישבת עם הגרסה המפורטת והמהימנה שהנערה נתנה בשבוע שעבר. בת ה-15 אמרה למשטרה בשבוע שעבר שפגשה בבחור שמעולם לא הכירה, וזה התנפל עליה כשהייתה בדרכה לאימון כושר, וגרר אותה בכוח מאופניה.

הנערה: "הוא אמר שירצח אותי"

השוטרים שאלו את הנערה לפשר צילומים ממצלמות אבטחה שיש בידיהם, בהם נראים החשוד והנערה צועדים יחדיו מחובקים כשהם נראים מגבם. הנערה השיבה לחוקרים כי ייתכן שהחיבוק נראה תמים, אך הנער אחז את כתפיה בחוזקה. "הוא אמר שאם אעשה דבר קטן הוא ירצח אותי. הרחתי ממנו ריח חריף של אלכוהול ופחדתי, לכן צעדתי איתו למרות שלא ראיתי אותו מעולם", הוסיפה.

בעקבות עדותו של הנער החשוד, ביקשו החוקרים מבית המשפט להאריך בשמונה ימים את מעצרו של החשוד. לאחר שעיינה בחומר החקירה החסויים החליטה השופטת להאריך את מעצרו בחמישה ימים. לאחר הארכת המעצר נמסר ממשטרת מרחב השפלה כי "זאת חקירה מורכבת ומסובכת שבה אנחנו מנסים להגיע לחקר האמת של אונס קשה ואכזרי שבוצע בידי חשוד על נערה תמימה".

סנגורו של הקטין, עו"ד איתי בן-נון מהסנגוריה הציבורית, אמר לחדשות 2: "המשטרה היום עשתה תרגיל שלא ייעשה - במקום להודות לחשוד שיש לו זכות להיוועץ עם עורך דין, ישר הכניסו אותו לחדר חקירות. בשלב הזה אני לא חשוף לחומרי החקירה, ולכן נחכה לממצאים פורנזיים שיוכיחו אם מרשי חף מפשע".