החשוד באונס ברחובות שוחרר: "אני בטראומה"

י' בן ה-17 בילה את החג בחיק משפחתו כשלפתע חוקרי המשטרה עצרו אותו והטיחו בו האשמות קשות, לפיהן ביצע את אונס הקטינה האכזרי ברחובות. לאחר שלושה ימי מעצר שבמהלכם הופרכו החשדות נגדו, שוחרר היום י' לביתו והחל לעכל את החוויה הקשה שעבר. "אני לא רגיל לדברים כאלה, מהרגע הראשון לא זזתי מהגרסה שלי", סיפר

י' על ספסל בית המשפט (צילום: עזרי עמרם, חד%)

בתום שלושה ימים שבהם הוחזק במעצר, החליטו הבוקר (שלישי) במשטרה לשחרר את הנער בן ה-17 שנחשד בתחילה באונס הקטינה ברחובות לאחר ששללו את מעורבותו במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם שחרורו לביתו, החל הנער לעכל את הימים הקשים שעברו עליו במתקן המעצר, שבמהלכם הוטחו בו האשמות קשות בגין מעשים שלא ביצע. "אני בטראומה", אמר הקטין בשיחה עם חדשות 2 Online. "הייתה לי חוויה קשה מאוד ומפחידה, אני לא רגיל לדברים כאלה".

בין השאר סיפר הקטין על הלחצים שהופעלו עליו בחדר החקירות, כשבין השאר טענו החוקרים שבידיהם ראיות מצולמות הקושרות אותו עם המעשה. "מהרגע הראשון אמרתי לחוקרים שבערב החג ישבנו כולנו בסוכה ולאחר מכן ישנתי בחדרי, והם יכלו לבדוק את כל הדברים האלה מאוד בקלות", הסביר. "החוקרים חזרו וטענו שיש להם ראיות וצילומים נגדי, אבל אני לא זזתי מהגרסה שלי".

"קודם תבדקו - ואז תעצרו"

לצד השמחה הרבה בביתו של הנער, מותחים בני משפחתו ביקורת על הקלות שבה ניתן להחזיק קטין במעצר על לא עוול בכפו. "לא הגיוני שעוצרים ילד בן 17 בלי שום בדיקה ויוצרים לו טראומה לכל החיים", מחה אחיו. "קודם תראו אם יש לכם משהו ממשי נגדו, ורק אז תעצרו".

הנער שוחרר הבוקר, לאחר שהמתלוננת ועדת ראייה לא הצליחו לזהותו במהלך מסדר זיהוי שנערך אתמול במשטרה. גם דגימות הדי.אן.איי שנלקחו ממנו לא הצליחו להוכיח חד-משמעית כי הנער אכן היה מעורב במעשה.

במקביל, נעצר הבוקר חשוד בן 15. גורם בכיר המעורה בפרטי החקירה רמז כבר אתמול, כי בידי המשטרה קצה חוט נוסף שעשוי להוביל להתפתחות משמעותית בחקירת המקרה.