הרופא החשוד בהטרדות מיניות בילדים נשאר במעצר; אם למטופלת: "לא אשאיר את הילדה לבד עם רופא"‎

יותר מ-20 מעשים מגונים והטרדות מיניות בילדים מיוחסים לרופא שמעצרו הוארך בשלושה ימים. אמה של אחת ממטופלותיו חוששת ממה שאולי קרה מאחורי הדלת הסגורה. "אי אפשר לדעת איפה הוא אולי נגע בה", אמרה לחדשות 2 Online

"אני בשוק, קיבלתי עליו המלצות ואני לא רוצה לחשוב מה קרה או יכול היה לקרות" - כך אומרת לחדשות 2 Online אם לילדה שמטופלת אצל רופא הילדים הוותיק שנעצר אתמול (ראשון) בחשד לביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות בקטינות. בית משפט השלום בחדרה האריך בצהריים את מעצרו בשלושה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האישה לקחה את ילדתה בת ה-14 לרופא מספר פעמים קיבלה עליו המלצות מחברה. במהלך הטיפולים היא חיכתה בחוץ. "אני לא רוצה שהיא תדע על זה כי אני ממש המומה ומעכשיו אני לא אתן לילדה שלי להיות לבד אצל רופא", היא אומרת. "מי שמתעסק עם ילדים לא צריך לעבוד כרופא או בכלל - אני מאוד מקווה שהחשדות יתבדו, כי זה פשוט מפחיד. אי אפשר לדעת איפה הוא אולי נגע בה, או בילדות אחרות".

נציג המשטרה, רס"ב דוד אלפסי אמר, במהלך הדיון בהארכת מעצרו כי הם מייחסים לחשוד יותר מ-20 מעשים מגונים והטרדות מיניות בהסתמך על חומר החקירה עד לרגע זה. "במרבית המקרים שהוטחו בפניו הוא בחר לשמור על זכות השתיקה", אמר אלפסי.

המשטרה ביקשה להאריך מעצרו ב-10 ימים. השופט משה גינות קיבל חלקית את בקשת סנגורו של החשוד עו"ד אריאל סלטו וקבע כי שמו של הרופא יהיה אסור לפרסום ב-48 השעות הקרובות.

פגיעה פיזית?

"כל העבירות לכאורה בוצעו במרחב הווירטואלי", ציין סנגורו עו"ד סלטו. "מדובר באתר שבו מגבלת כניסה מעל גיל 18 וכשהתעורר חשדו שמשהו אינו כשורה שלח הודעה לילדה בת ה-13 לכאורה שאין לו קשר עם קטינות".

אחרי שאבי דוביצקי, שעוסק באיתור עברייני מין ברשת, העביר את החומר שהוא אסף בעניינו לאחר ששוחח איתו כ"בת 13" - נעצר אתמול הרופא בידי שוטרי תחנת חדרה, בפיקודו של רפ"ק גילי אלחדד. בין היתר נבדקת האפשרות כי נוסף על ההטרדה והמעשים המגונים שביצע לכאורה באופן וירטואלי, הוא פגע גם פגיעה פיזית בילדות שמטופלות במרפאותיו.

מנכ"ל המועצה לשלום הילד ד"ר יצחק קדמן אמר כי "זו הפעם השנייה בתוך כשנה וחצי שבה רופא ילדים נקשר בחשד לפדופיליה - בפעם הקודמת נשלח הרופא לחצי שנת עבודות שירות וועדת משמעת של משרד הבריאות החליטה באופן בלתי נסבל שיוכל לאחר שנתיים לחדש את רישיונו כרופא ילדים".

מקופת חולים כללית נמסר בתגובה אמש כי "הנושא נמצא בחקירת משטרה. בשלב זה החשוד הוצא לחופשה טרם נקיטת הליכים משמעתיים נגדו".