חשד: גבר מעורער בנפשו רצח את אחותו

טרגדיה ביישוב בית דגן: גבר, ככל הנראה מעורער בנפשו, חשוד שרצח את אחותו, בת 71. אמו, בת כ-90, נמלטה מפניו ולקתה בחרדה. השכנים שמעו את הצעקות ומיהרו לדירה. השוטרים עצרו את האיש. בנה של המנוחה: "המדינה אשמה בכך שאמא שלי נרצחה"

חשד שגבר מעורער בנפשו רצח את אחותו: גופת אישה בת 71 התגלתה היום (שני) באחד הבתים ברחוב התפוז בבית דגן. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת האירוע הבחינו באישה, אחותו של החשוד במעשה, כשהיא שרועה ללא רוח חיים ועם סימני אלימות קשים בפלג גופה העליון. הם קבעו את מותה במקום. גם אמו של החשוד נפגעה בתקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לבית בו נמצאה גופת האחות, שהתה גם אמו של החשוד, קשישה בת 90 שנמלטה לבית כנסת סמוך וסובלת מחרדה. זמן קצר לאחר האירוע נעצר החשוד - ככל הנראה מדובר בחולה פסיכיאטרי.

פרמדיק מד"א, דורון מרגיטאי, שהגיע לזירת האירוע סיפר: "באחד החדרים בבית שכבה אישה מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק עם סימני אלימות קשים בפלג גופה העליון. בשל הפגיעה הקשה מאוד, לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה במקום. אישה מבוגרת נוספת שככל הנראה הייתה בבית טופלה על ידינו במקום".

בזמן האירוע שמעו השכנים את הצעקות. כשנכנסו לדירה ראו את החשוד, גבר בן 58, יושב כשבידיו מוט ואחותו, מדממת, שרועה לצדו.

מחקירת המשטרה, בראשות מפקד מרחב השפלה, תת ניצב יהודה בן עטר, עולה כי החשוד איים על בני משפחתו בעבר, וכתב אישום הוגש נגדו בחודש מרס בגין תקיפה אלימה. בית המשפט החליט לאחר מכן שהוא אינו כשיר לעמוד לדין, ולכן שלח אותו לאשפוז כפוי. באוגוסט, ועדה רפואית קבעה כי הוא יעבור מאחריות הפסיכיאטר המחוזי וישוב לביתו, תחת השגחה.

בני משפחה שהגיעו לזירה לאחר שנודע להם מה אירע זעקו בהיסטריה: "זה הכל המדינה אשמה, בתי המשפט והמשטרה ששחררו אותו". בנה של הנרצחת האשים: "בגללכם אמא שלי נרצחה!". חקירת האירוע הוטלה על צוות חקירה מיוחד במרחב שפלה.