ארביב: "ברור לכל כי פינטו שיקר"

אתמול נחקר הניצב בדימוס במשך 13 בשעות ואף עומת עם מקורבי הרב פינטו. גם היום ייחקר ארביב, שטען כי "נפתחה בפני רשויות האכיפה הדרך לביטול הסכם עד המדינה עם פינטו". גורמים במח"ש ובפרקליטות טענו כי התגבש בסיס מוצק לחלק מהחשדות נגד ארביב

ארביב, ארכיון (חדשות 2)

פרשת "הרב והניצב" ממשיכה להסתעף: גם היום (שני) צפוי להיחקר ניצב בדימוס מנשה ארביב, מפקד יחידת להב 433 עד לפני מספר חודשים. ארביב, החשוד בקבלת שוחד מהרב יאשיהו פינטו ובהפרת אמונים, נחקר אתמול לראשונה במחלקה לחקירת שוטרים במשך 13 שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים במח"ש ובפרקליטות טענו אמש כי התגבש בסיס מוצק לחלק מהחשדות נגד ארביב בעניין טובות ההנאה שקיבל לכאורה, אך ארביב עדיין מכחיש את הדברים - גם לאחר שעומת עם מקורביו של הרב במהלך חקירתו. במשטרה הדגישו אתמול כי ארביב חשוד בקבלת טובות הנאה והדלפת מידע רגיש לרב פינטו על החקירות המתנהלות נגדו.

חקירתו של ארביב התאפשרה בעקבות חתימה על הסכם עד מדינה עם הרב פינטו, שבמסגרתו הוא הודה בשוחד שקיבל מקצין המשטרה תת-ניצב אפרים ברכה. הפרקליטות הודיע כי תדרוש להטיל על הרב עונש של שנת מאסר בפועל. הרב פינטו ועורכי דינו אף העבירו בעבר חומרים מפלילים שמוכיחים לכאורה כי סיפק טובות הנאה לקצין המשטרה הבכיר.

האם הרב פינטו יוכרז כעבריין נמלט?

מטעמו של ארביב נמסר אמש כי "במהלך עדותו במח"ש הזים מנשה ארביב את עדות השקר של פינטו ואנשי ארגונו, וזאת בהמשך להודעת המדינה מיום רביעי בה הודתה בפני בית המשפט שהחלק אשר נבדק נמצא לא מהימן וכוזב. כעת ברור לכל גורמי האכיפה כי עדות פינטו שקרית וכוזבת גם במקרה זה, ונפתחה בפניהם הדרך לביטול הסכם עד המדינה".

"מנשה ארביב דורש מזה עשרה חודשים להציג את העובדות מול גיבוב השקרים של פינטו שכל מטרתם היתה לייצר הסחה לחקירה ולאפשר לו להימלט בהצלחה לחול ולהימנע מעימות ישיר עם שקריו", נמסר בתגובת ארביב.

במקביל, בפרקליטות ביקשו לאחרונה הסברים מפרקליטי הרב פינטו על פעולות שהתפרשו בעיני הפרקליטות כהפרת הסדר הטיעון, ובראשם הריאיון שהעניקה הרבנית פינטו לכתבנו עפר חדד. בפרקליטות נערכים לאפשרות שפינטו לא יתייצב בסוף החודש להקראת כתב האישום נגדו, ובמקרה זה תישקל האפשרות להכריז עליו כעבריין נמלט. 

בשבוע שעבר הודיעו עורכי הדין של הרב כי הם מתפטרים מתפקידם וזאת בעקבות הריאיון שהעניקה הרבנית פינטו. במהלך הריאיון טענה פינטו כי בניגוד לכתב האישום במתן שוחד בו הודה בעלה, מתן הכספים על ידה שתועד במצלמות הנסתרות של משטרת ישראל לא היה מתן שוחד אלא סיוע כספי ללא תמורה לתנ"צ ברכה. עוד הוסיפה הרבנית כי הסיבה העיקרית בעקבותיה החליט הרב לחתום על הסדר טיעון הייתה הכוונה לחלץ את רעייתו מחקירה וכתב אישום בפרשה.