חשד: משפחה של נכה צה"ל הונתה את משרד הביטחון במיליוני שקלים

האיש ושני בניו נחקרו בחשד שהונו את משרד הביטחון במיליוני שקלים. על פי החשד הם קיבלו ממשרד הביטחון אלפי שקלים מדי חודש על עבודה שלא ביצעו – כמלווים בשכר של האב. זאת בזמן שהם מעסיקים עובד זר ואחד מהם אף שוהה בחו"ל

אילוסטרציה (חדשות 2)

המשטרה ומשרד הביטחון חוקרים חשד לפיו בני משפחתו של נכה צה"ל הונו את משרד הביטחון במיליוני שקלים. על פי החשד, בניו של האיש טענו כי הם משמשים כמלוויו, וכך גרפו לכיסם אלפי שקלים מדי חודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי החשד, שני בניו של הנכה הציגו את עצמם במרמה כמלוויו הצמודים, הסועדים אותו במשך יותר מעשור. החקירה העלתה כי השניים שלשלו לכיסם 13 אלף שקלים כל אחד מדי חודש, באמצעות דיווחים פיקטייבים על שעות עבודה שהגישו למשרד הביטחון. השניים טענו כי הם מתחלקים ביניהם בתורנויות "שבוע-שבוע" על האב.

מהחקירה עלה כי שני בניו של האיש, נכה צה"ל בעל 100% נכות, לא סעדו את אביהם בפועל כלל, ואף שכרו עובד זר שיסייע לו, זאת אף שנרשמו כבני משפחה מלווים בשכר. בחקירה התברר עוד כי אחד הבנים כלל לא התגורר בישראל בתקופה שבה דיווח שהוא מלווה את אביו.

במשך חודשים ארוכים ניהלו חוקרי יחידת ההונאה של מחוז מרכז בשיתוף עם יחידת החקירות של משרד הביטחון חקירה סמויה, שהפכה בתחילת החודש לגלויה עם ביצוע חיפושים במספר דירות במרכז הארץ. האב ושני בניו עוכבו על ידי המשטרה ונחקרו באזהרה בחשד לשורת עבירות - בהן מרמה בנסיבות מחמירות, הונאה, קבלת דבר במרמה, זיוף מסמכים והלבנת הון. חקירת נסיבות המקרה נמשכת.

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv