פרשת הרב והניצב: ארביב נחקר באזהרה

קצין המשטרה הבכיר התייצב במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים על מנת להגיב לחשדות שעלו נגדו בגין קבלת טובות הנאה מהרב פינטו. החקירה התאפשרה בעקבות הסכם עד המדינה עליו חתם הרב, ששוהה כעת בחו"ל

ניצב ארביב, ארכיון (פלאש 90)

ניצב בדימוס מנשה ארביב נחקר כעת באזהרה במח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים) זאת בעקבות החשדות שעלו נגדו על קבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו ואנשיו בעת ששירת במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קצין המשטרה הבכיר לשעבר, התייצב הבוקר (ראשון) לחקירה במשרדי מח"ש בירושלים, ועל פי הערכות של גורמים המעורים בפרטים, חקירתו צפוי להימשך שעות ארוכות. ארביב צפוי להידרש להגיע לחקירות נוספות בעתיד.

שוהה בחו"ל, הרב פינטו (חדשות 2)

חקירתו של ארביב התאפשרה בעקבות חתימה על הסכם עד מדינה עם הרב פינטו, שבמסגרתו הוא הודה בשוחד שקיבל מקצין המשטרה תת-ניצב אפרים ברכה. הפרקליטות הודיע כי תדרוש להטיל על הרב עונש של שנת מאסר בפועל.

הרב פינטו ועורכי דינו אף העבירו בעבר חומרים מפלילים שמוכיחים לכאורה כי סיפק טובות הנאה לקצין המשטרה הבכיר. כמה מאנשי חצרו של הרב אף העידו במחלקה לחקירות שוטרים ורמזו כי ניצב ארביב העביר לרב פינטו מידע מסווג על חקירות המתנהלות נגדו.

בינתיים מנשה ארביב ממשיך להכחיש מכל וכל את החשדות נגדו. הוא אף הוכיח שבכמה מקרים של מפגשים שיוחסו לו עם הרב בארה"ב, הוא היה במקומות אחרים במסגרת תפקידו כנציג המשטרה שם. בעקבות הפרשה, נאלץ בחודש פברואר האחרון ארביב לפרוש מתפקידו כמפקד יחידת לה"ב 433 של המשטרה.

פינטו וארביב, ארכיון (חדשות 2)

בשבוע שעבר הודיעו עורכי הדין של הרב כי הם מתפטרים מתפקידם וזאת בעקבות הריאיון שהעניקה רעייתו לחדשות 2. בריאיון שללה הרבנית דבורה פינטו את סעיפי הסדר הטיעון שעליו חתם בעלה במסגרת ההסכם עמו.

במהלך הריאיון טענה פינטו כי בניגוד לכתב האישום במתן שוחד בו הודה בעלה, מתן הכספים על ידה שתועד במצלמות הנסתרות של משטרת ישראל לא היה מתן שוחד אלא סיוע כספי ללא תמורה לתנ"צ ברכה. עוד הוסיפה הרבנית כי הסיבה העיקרית בעקבותיה החליט הרב לחתום על הסדר טיעון הייתה הכוונה לחלץ את רעייתו מחקירה וכתב אישום בפרשה.

עורכי הדין של ארביב - גדעון פישר, יהושע רזניק ולימור הלוי - מסרו בתגובה כי: "ניצב ארביב יציג בפני נציגי המשטרה מידע שהוא לבדו מצדיק את ביטול ההסכם עם פינטו. אנו מביעים תמיהה על כך שמערכת האכיפה, המכנה בעצמה את פינטו כשקרן, המפיץ בדותות, הגובלים בדיבה כנגד קצין אחר, הפך לפתע לעד מדינה כנגד ניצב ארביב בחסות הסכם מפוקפק, המעלה חשש כבד למניעים העומדים אחריו וראויים בעצמם לבדיקה יסודית".