נרצח בפיצוץ ברכב בנתניה, משפחתו לא עודכנה

קרוביו של י', שהיה ברכב שבו אירע פיצוץ כחלק מניסיון חיסול של עבריין, זועמים. הסיבה: במשך שלושה ימים הם לא קיבלו הודעה שתבהיר להם האם יקירם חי או מת. אלא שבביהמ"ש הצהירה המשטרה כי האדם ששרידיו נלקחו הוא אכן י'. המשטרה: נכון היה לגלות רגישות כלפי המשפחה

זירת האירוע (יעקב מנוסה)

שלושה ימים חלפו מאז ניסיון החיסול בנתניה, שבמהלכו הרעיד הפיצוץ שכונה שלמה בעיר. המשטרה כבר הצליחה לטענתה לשים את ידיה על חשוד במעורבות ברצח ואף הספיקה לעכב, לתשאל ולתחקר כמה צעירים שהיו חשודים באירוע. אבל רק על שאלה אחת פשוטה ובסיסית טרם התקבלה תשובה: מיהו הנרצח?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז האירוע, נפוצה שמועה שהגיעה גם אל בני משפחתו של י' (השם המלא שמור במערכת) שלפיה הוא שהה במכונית בזמן הפיצוץ. הם ניסו לחייג אליו ומשלא התקבל מענה, ניסו לאתרו אצל חבריו. גם מאמצים אלו העלו חרס. המשפחה, שמתגוררת במרחק הליכה מתחנת המשטרה בנתניה, דיווחה על היעדרו.

למרבה הפלא, הגיע היום (שישי) נציג המשטרה מטעם יאחב"ל (היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית) לבית המשפט כדי להגיש בקשה להארכת מעצרו של אייל בוקל, צעיר מנתניה החשוד במעורבות באירוע, שבה נכתב שחור על גבי לבן כי "בתאריך 8.10.14 נרצח [...] בפיצוץ רכב בו נהג". דודו של הנעדר הדגיש כי אף גורם משטרתי לא יצר קשר עם המשפחה והודיע להם רשמית על הירצחו של יקירם.

מתוך בקשת הארכת המעצר

"תמוה שהמשטרה מציינת את שמו של הנרצח בעוד שהמשפחה לא יודעת"

במשפחה מביעים זעם ומדגישים כי הם חסרי אונים: "כל כך הרבה שמועות מגיעות אלינו. מיום רביעי מטרטרים אותנו עם בדיקות DNA ורקמות. אמרו לנו שתשובה סופית תהיה רק ביום ראשון. אנחנו רק רוצים לדעת אם הוא חי. כמה זמן לוקח במדינת ישראל לקבוע אם בן אדם חי או מת?".

יש לציין כי המשטרה נטלה את שרידי הגופה שנמצאה ברכב המפויח לבדיקות פתולוגיות במכון לרפואה משפטית באבו כביר, אך שם נמסר כי השרידים שהועברו מהזירה סווגו כשרידיו של "אלמוני" ורק היום בשעה 14:00 התקבל DNA מהמשפחה במטרה לבצע בדיקות התאמה.

קצין בכיר המעורה בפרטי החקירה אומר כי "תמוה שהמשטרה הולכת לבית המשפט לבקש הארכת מעצר ומציינת את שמו של הנרצח בעוד שהמשפחה לא יודעת. זה אל"ף-בי"ת של עבודה משטרתית".

במהלך הדיון בעניין הארכת מעצרו של בוקל, ציין סניגורו, עו"ד ג'קי סגרון, כי "זו בקשה תמוהה ומוזרה, מכיוון שאייל הוא חברו הטוב. כיצד ייתכן שאייל, על פי בקשת המשטרה, ירצח את חברו הטוב? להיפך: הוא משתף פעולה עם חקירת המשטרה. ראיה לכך היא שבית המשפט האריך את מעצרו רק בשלושה ימים".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "חקירת האירוע בעיצומה, במסגרתה נערכות מגוון פעולות על מנת להגיע לחקר האמת ובכלל זה חקירת חשודים, לצד פעילות איסוף במישור המודיעיני. להדגיש, כי טופס הארכת המעצר מעיד על החשדות בלבד. יחד עם זאת, נכון היה לגלות רגישות כלפי המשפחה שעמה אנו נמצאים בקשר בדבר זיהוי במהרה מול המכון לרפואה משפטית".