השופט יצחק כהן נחקר באזהרה בחשד לעבירות מין

נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת הגיע הבוקר למשרדי היחידה הארצית בלוד שם הוא נחקר באזהרה בחשד לשורה של עבירות מין במספר נשים. למרות שהוא ממשיך להכחיש את החשדות נגדו, צפויה החקירה להימשך שעות ארוכות

נחקר באזהרה, השופט כהן (חדשות 2)

נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן, נחקר הבוקר (שלישי) באזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד. השופט כהן חשוד בהטרדות מיניות ובמעשים מגונים של נשים שעבדו במחיצתו בשנים האחרונות. בידי המשטרה חמש עדויות, מהן שתיים או שלוש שלא חלה עליהן התיישנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחת העדויות היא של פרקליטה שעבדה במחוז הצפוני, אשר טענה בעבר באוזני מקורביה כי הנשיא כהן הטריד אותה. בהמשך הצהירה שאין בדעתה להתלונן ואף ביקשה ממקורביה שלא יעשו זאת בשמה. היא טענה כי אם תיפתח חקירה היא לא תשתף פעולה, וזו הייתה הסיבה לכך פרקליט המדינה דאז משה לדור הגיע למסקנה שאין להעביר את המידע לחקירת משטרה.

בידי החוקרים תלונות של שתי נשים נוספות המשתייכות למשפחתו של השופט כהן, שטענו כי הטריד אותן מינית וביצע בהן מעשים מגונים לפני כ-20 שנים, אך גם במקרה הזה התברר שבין שתי המשפחות יש סכסוך ועלה חשד כי התלונות הוגשו במסגרת הסכסוך.

רק כאשר התחדשה החקירה והעמיקה, התברר לשוטרים שיש ממש בתלונות הללו, ולמרות שלא יהיה ניתן לעשות בהן שימוש מבחינה משפטית בשל ההתיישנות, אפשר שהן יוכלו להצביע על דפוס פעולה שמיוחס לשופט הבכיר.

חקירת השופט צפויה להימשך שעות ארוכות וספק אם היא תסתיים היום. בעבר הוא הכחיש מכל וכל את החשדות שמיוחסים לו וזו גם העמדה שהוא צפוי להשמיע בפני החוקרים. זמן קצר לאחר פרסום הפרשה, הוצא כהן לחופשה על ידי שרת המשפטים לבני ונשיא בית המשפט העליון גרוניס. בעקבות החשדות הוחלט לפני מספר שבועות גם להסיר את שמו מרשימת המועמדים לבית המשפט העליון.