הורים זועמים: "גננת גרמה לקרחות"

בסרטונים שהגיעו לידי חדשות 2 Online נראית גננת במוסד חינוכי באחד היישובים בשפלה כשהיא גוררת בן שנתיים ומושכת בשיערות ראשו. הוריו, שדרשו לצפות בתיעוד מצלמות האבטחה - נדהמו והגישו תלונה במשטרה. אשת החינוך עוכבה לחקירה ושוחררה למעצר בית

הורים לילד בן שנתיים בגן ילדים בשפלה הגישו תלונה במשטרה בעקבות תיעוד ממצלמות האבטחה במוסד שבו לומד בנם. ההורים פנו אל המשטרה לאחר שמהתיעוד עלתה התעללות לכאורה בילדים מצד הגננת והסגל החינוכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה החלה כשההורים הבחינו בקרחות בראשו של בנם, וחשדו כי הוא סובל מבעיה רפואית כלשהי. ההורים פנו בדאגה רבה לרופא שערך לילד בדיקה וקבע כי הוא בריא לחלוטין. משהתעורר חשדם כי משהו לא כשורה קורה בגן, פנו לגננת בדרישה לצפות במצלמות האבטחה. בסרטונים נראית אשת החינוך כשהיא גוררת את בנם על הרצפה ומושכת בשיערות ראשו.

בנוסף לכך ניתן לראות בסרטון כיצד הצוות המסייע לגננת נוהג להעיר את הילדים משנת הצהריים - על ידי הפיכת המזרון שעליו הם ישנים. בעקבות התלונה, עיכבה המשטרה את הגננת לחקירה והיא שוחררה למעצר בן בית חמישה ימים.

גננת מסורה או אכזריות ברוטאלית?

פרקליטתה של הגננת, עו"ד טלי גוטליב, אמרה כי "מדובר בגננת מסורה וותיקה ומוכרת בעירה. ההורים 'נלחמים' האחד בשני כדי לזכות בחינוך שהיא מעניקה. להבנתנו, הפעוט המדובר סובל מבעיות רפואיות ולא מאלימות שהופעלה לכאורה על ידי הגננת".

אלא שאת ההורים הטיעון הזה לא משכנע, והם הודפים את הטענות. בשיחה עם חדשות 2 Online הם אמרו: "מרגע שראינו שהילד חזר עם קרחות בראשו, לקחנו אותו מיד לבדיקה רפואית. הרופאים אמרו לנו חד-משמעית שלא מדובר בבעיה בריאותית אלא שמישהו הזיק בזדון לילד".

פרקליטם של ההורים, עו"ד ינון היימן, הדגיש: "הופעלה כאן אלימות ברוטאלית ואכזרית כלפי חסר ישע. מדובר בפעוט בן שנתיים. ההורים האלה הפקידו את היקר מכל בידה של גננת כדי שתשמור עליו מכל משמר. במקום זאת, היא רק התעללה בו".