שוחרר המורה שנחשד בתמיכה בדאע"ש

סלאח א-דין מחאמיד, שנעצר בשבוע שעבר ובביתו התגלה דגל ארגון המדינה האסלאמית, שוחרר למעצר בית בהסכמת המשטרה ועורך דינו. בצאתו מבית המשפט הדגיש כי אין לו קשר לארגון הטרור הקיצוני. כשנשאל מה דעתו על דאע"ש אמר מחאמיד: "אני משאיר את זה לגדולים ממני בדת"

בית משפט השלום בחדרה שחרר הבוקר (ראשון) למעצר בית את סלאח א-דין מחאמיד, מורה בן 24 תושב כפר קרע, שנעצר בשבוע שעבר בחשד לתמיכה בארגון הטרור הקיצוני דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחאמיד שוחרר למעצר בית עד לשבוע הבא, וזאת בהסכמת המשטרה ועורך דינו. "במשטרה ובשב"כ הכפישו את שמי", אמר מחאמיד לחדשות 2 Online עם צאתו מבית המשפט. "אין לי שום קשר לארגון, בסך הכל החזקתי דגל שקיים מימיו של הנביא מוחמד. תוכן הדגל הוא השהאדה". בנוגע לחומר הקריאה שנמצא בביתו טען מחאמיד כי מדובר בספרים שנותרו עמו מתקופת לימודיו בירדן.

החפצים שנמצאו בבית המורה (משטרת מחוז חוף)

כשנשאל מחאמיד לדעתו על הארגון הקיצוני אמר: "אני משאיר את זה ליותר חכמים וגדולים ממני בדת. שהשייח'ים הגדולים יוציאו פתווה (פסק הלכה) בעניין של הארגון, לא אני". בבית משפחתו באום אל-פחם התקבל מחאמיד בחגיגות עם צאתו ממעצר. בני המשפחה שבו והדגישו כי אין קשר בינו לבין הארגון.

עו"ד מוחמד אגברייה
"המשטרה והשב"כ עלו על עץ גבוה, עובדה שהיום הוא שוחרר בהסכמת הצדדים", הוסיף עורך דינו מוחמד אגברייה בשיחה עם חדשות 2 Online. "מהיום הראשון אמרנו שהוא לא קשור לארגון הטרור דאע"ש".

בעקבות מידע מודיעיני הגיעו בשבוע שעבר אנשי משטרה ושב"כ לביתו של מחאמיד, שם נמצא דגל של ארגון המדינה האסלאמית וכן ספרות מקורית בנושא ג'יהאד. מיד עם מעצרו הכחישו בני משפחתו כל קשר שלו לארגון.