הותר לפרסום: יעקב פינק הוא עורך הדין שהתוודה כי גנב מלקוחותיו

עו"ד יעקב פינק, עו"ד ירושלמי מוכר המתמחה בנדל"ן, הודה כי גנב כ-14 מיליון שקל מלקוחותיו – כך הותר לפרסום. לדבריו, מדובר בעיקר כספים שהיו נתונים בידיו כנאמן של לקוחותיו בעסקאות מקרקעין. פינק במגעים להסדר טיעון, אולם מסתמן כי נכסיו אינם מגיעים לכדי מחצית מהכספים שבגניבתם הודה

הותר לפרסום: עו"ד יעקב פינק מירושלים הוא הפרקליט שהתוודה במשטרה בהונאת לקוחותיו בסכום של 14 מיליון שקל. את הגישה לכספים קיבל פינק מתוקף היותו נאמן מטעם הלקוחות בעסקאות מקרקעין שונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שהודה במעשה, נעצר עורך הדין ומעצרו הוארך עד 19 באוקטובר. ככל הידוע, פינק הגיע מיוזמתו לתחנת המשטרה בבירה ושם סיפר כי לאורך השנים נהג לגנוב מחשבונות הנאמנות של לקוחותיו מיליוני שקלים, בעקבות הסתבכות כספית שאליה נקלע לפני מספר שנים. כאשר ביקשו הלקוחות לברר מה מצבם הכספי, הציג בפניהם עורך הדין מצג שווא של ניהול סדיר של חשבונם, תוך הצגת מסמכים בנקאיים מזויפים.

בימים אלו פועל פינק באמצעות פרקליטו, עו"ד גדי טל, כדי לגבש הסדר טיעון מול המשטרה והפרקליטות בעניינו. במסגרת הסדר שכזה, יעמיד פינק את כל נכסיו לטובת החזר הכספים לציבור לקוחותיו ולצמצום הנזקים שגרם להם. עם זאת מסתמן, כי הסכומים המדוברים אינם מגיעים לכדי מחצית מסכום הכספים שבהם מעל.

בשבוע שעבר הגישו נושיו ולקוחותיו של עורך הדין בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בירושלים, ובה ביקשו למנות את עורכי הדין אביחי ורדי ועדי כרמלי לכונסי נכסים זמניים או למנהלים מיוחדים על נכסיו של פינק, וכן בקשה דחופה להוצאת צו כינוס נגדו מלהכריז על עצמו כפושט רגל.

הבקשה הוגשה בשם שניים מקורבנותיו, הטוענים כי הפקידו בידי עורך הדין סכום כולל של כ-4 מיליון שקלים. השניים, ביניהם ניצולת שואה בת 80, קוראים כעת להגן על הנכסים שנותרו לעורך הדין, בטרם ייגזלו על ידי נושים אחרים.