דנינו זועם: לא אהסס להדיח קצינים

המפכ"ל כינס את קציניו לשיחה נוקבת בעקבות גל השערוריות בצמרת המשטרה. "לא אתן לזעזע את קירות הבית", אמר. "מחול השדים הזה נגמר היום. לא מתקבל על הדעת שארגון שלם עובר טלטלה בגלל אירוע כזה או אחר"

המפכ"ל דנינו, ארכיון (פלאש 90)

על רקע שורת הטלטלות העוברות על הארגון לאחרונה - בראשן פרישת ניצבים בכירים וחשדות שעלו נגד קצינים נוספים, כינס היום (רביעי) מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו את קציניו הבכירים והבהיר להם כי לא יהסס להדיח מי מהם שלא יפעל על פי הנורמות המצופות מלובשי המדים. "בימים האחרונים משטרת ישראל עומדת במבחן לא פשוט", הדגיש דנינו בדבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זו שעה קשה עבור הארגון, וכשעיני הציבור נשואות אלינו, יש לנו אחריות להשיב את הארגון הזה למסלולו - ומיד", אמר המפכ"ל בכנס שערך לקציניו במודיעין. "לא אהסס להדיח קצין, ולא משנה דרגתו, אם יתברר שהעדיף את טובתו האישית על חשבון הנורמות הנהוגות בארגון".

המפכ"ל שזכה לביקורת ציבורית נרחבת בעקבות שורת המקרים האחרונים הוסיף כי "מי שמנסה להטיל רפש בארגון ובשוטריו ייכשל כישלון חרוץ, ובסופו של יום יצטרך לתת דין וחשבון בפני הארגון ובפני הציבור. רוחות רעות נושבות מתוך הבית ומחוצה לו, רוחות הנופלות על אוזניים קשובות וזוכות להד ציבורי נרחב ולפגיעה קשה. כמי שעומד בראש הארגון, לא אתן לזעזע את קירות הבית, מבפנים או מבחוץ".

"אני מודיע כאן באופן ברור ומוחלט: מחול השדים הזה נגמר היום, לא אתן לו להמשיך", אמר דנינו, שהדגיש כי לא ייתכן שהארגון יעבור טלטלה בגלל מספר אירועים בודדים. "משטרת ישראל אינה יכולה להרשות לעצמה להוריד הילוך אפילו לא לרגע אחד, משום שאנחנו אמורים להציב בתפקידנו רף נורמטיבי ואתי מהגבוהים והמחמירים ביותר".

המפכ"ל הוסיף: "כולנו משרתי ציבור, באמונה לקחנו את החובה הזו על כתפינו ברגע שהחלטנו לשרת במשטרת ישראל בכלל, וכמפקדים בכירים בפרט. הציפיות מאתנו לכללי התנהגות באמות מידה מחמירות הן לגיטימיות". דנינו ביקש מקציניו להעביר מסר לאנשי השטח לפיו יש להתגאות בשוטרים ולעמוד מאחוריהם.