בני משפחתו של המורה מהצפון: "כל מזוקן נחשד בתמיכה בדאע"ש"

בית משפט השלום בחדרה האריך את מעצרו של המורה מהצפון החשוד בהזדהות עם ארגון הטרור האכזרי הפועל בעירק ובסוריה. הוא ממשיך להכחיש את המיוחס לו וקרוביו טוענים: "המשטרה עלתה על עץ גבוה, אנחנו בכלל משפחה חילונית"

בית משפט השלום בחדרה האריך הבוקר (רביעי) בחמישה ימים את מעצרו של סלאח א-דין מחאמיד, המורה מהצפון החשוד בתמיכה בארגון המדינה האסלאמית - דאע"ש. למרות שהמשטרה מצאה ברשותו פריטים המזוהים עם ארגון הטרור האכזרי, בני משפחתו מכחישים את החשדות שעלו נגדו: "כל מוסלמי עם זקן הופך היום לחשוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אל בית המשפט הגיעו הבוקר רבים מקרוביו של המורה בן ה-24 מכפר קרע, שאמרו לחדשות 2 Online כי הם מאמינים בחפותו ותומכים בגרסתו. "הוא לא תומך בדאע"ש", סיפר אחיו. "הוא החזיק בסמל של האסלאם ובמשטרה עלו על עץ גבוה". בן משפחה נוסף טען: "אנחנו משפחה חילונית, היום כל מוסלמי אדוק יהיה חשוד בתמיכה או הזדהות".

מנגד, במשטרה טוענים כי הראיות נגד החשוד, הכוללות החזקת חומר אסור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור, דווקא התחזקו. השופטת טל תדמור זמיר טענה במהלך הדיון שהתקיים היום כי היא מצאה שיש בחומר שנאסף עד כה את היסוד הראייתי הנדרש בכדי להאריך את מעצרו של המורה מהצפון.

המורה ודגל דאע"ש, ארכיון (חדשות 2)

פרקליטו של המורה הצעיר, עו"ד מוחמד אגברייה, סיפר לחדשות 2 Online כי הוא משוכנע שהמשטרה לא תצליח להוכיח את הטענות שהופנו כלפי מרשו, וכי הוא מתכוון לערער על החלטת בית המשפט להאריך את מעצרו. "הוא בסך הכל תלה בביתו הפרטי דגל וסמלים של האסלאם שקיימים הרבה שנים לפני ששמענו על דאע"ש", סיפר הפרקליט.

מספר ימים לאחר שפשטו חוקרי מחוז חוף של המשטרה על ביתו של המורה בן ה-24, התגלה כי הוא בן דודו של פעיל מוכר מטעם המדינה האסלאמית, שזכה לכינוי "הטובח מפלסטין" ו"הערפד מדאע"ש". מדובר בתושב נצרת לשעבר שנטש את ישראל והצטרף לארגון הטרור הקיצוני בסוריה.