תכשיטים שנגנבו מניצולת השואה הושבו אליה - רגע לפני שהותכו

ניצולת שואה בת 82 מרמת גן הבחינה בשבוע שעבר שנגנבו ממנה טבעות ושרשראות שקיבלה מאמה שנפטרה והחביאה בזמן ששהתה בגטו. לאחר חקירה מאומצת, התכשיטים אותרו והושבו אליה היום - זמן קצר לפני שעברו תהליך התכה

ניצולת השואה והתכשיטים, היום (דוברות המשטרה)

תכשיטי הזהב שנגנבו הושבו לניצולת השואה ברגע האחרון: שוטרי מרחב דן איתרו בימים האחרונים מספר תכשיטי זהב שנגנבו מביתה של ניצולת שואה בת 82 מרמת גן. מדובר בתכשיטים בעלי ערך סנטימנטלי במיוחד, לאחר שקיבלה אותם מאמה שנפטרה, בעת ששהתה בגטו כילדה בזמן השואה. הם הושבו אליה רגע לפני שנמסרו להתכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשבוע התלוננה הקשישה במשטרה לאחר שהבחינה שהטבעות נעלמו, וציינה כי נגנבו ממנה שלוש טבעות וכן שרשרת ותליון. לדבריה, אחת הטבעות נמסרה לה על ידי אמה בילדותה רגע לפני שנפטרה - וזו ליוותה אותה בתקופת השואה ואף שרדה את הימים הקשים בגטו, לאחר שהחביאה אותה.

במשטרה פתחו בחקירה שניהל רס"מ שלומי בהט, שחשד בצעירה שהציעה את עזרתה לקשישה בעבודות ניקיון הבית. לוחמי היס"מ של המרחב חיפשו את הצעירה ברחבי העיר - ולאחר שאותרה, היא עוכבה לחקירה. תחילה, הכחישה את המיוחס לה - אך כעבור זמן קצר נשברה, וסיפרה כי מכרה את התכשיטים לחנות תמורת כמה אלפי שקלים.

התכשיטים אותרו - רגע לפני שהותכו

כבר באותו הערב, מיהרו ראש צוות החקירה פקד דרור מימון ורס"מ בהט לחנות - אך המוכר סיפר להם כי שלח את התכשיטים להתכה והוסיף כי במידה והמזל יאיר להם פנים, אלה טרם הותכו - מאחר והנוהל מחייב המתנה של מספר ימים במידה והלקוח מתחרט.

אתמול בבוקר התקשר בעל החנות לשוטרים וסיפר להם כי התכשיטים בידיו, ובכוונתו למסור אותם לידיהם. היום הגיעו השוטרים לביתה של הקשישה - ומסרו לה את התכשיטים.