נחשפה רשת בינלאומית להלבנת הון

בסיומה של חקירה חשאית שהתנהלה בחמש מדינות ונמשכה כשנה, עצרה המשטרה 14 חשודים במעורבות בפרשת הלבנת הון ענקית. העצורים חשודים שהיו חלק מרשת בינלאומית שהלבינה מאות מיליוני שקלים שמקורם בכספי סמים. במשטרה אומרים כי צפויים מעצרים נוספים

הלבינו מאות מיליוני. אילוסטרציה (מכס ומיסוי)

פעילות מודיעינית וחקירתית של משטרת ישראל, שנמשכה כשנה והתפרסה על פני חמש מדינות, הובילה לחשיפת רשת הלבנת הון בינלאומית, שהלבינה כספים שמקורם בעבירות פליליות כמו סחר בסמים. היקף ההלבנה: מאות מיליוני שקלים שהועברו בין שלוש יבשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת החקירה ביצעו אנשי יחידת להב 433 (יאח"ה) פעילות מודיעינית וחקירתית בישראל, בבלגיה, בהולנד, בארה"ב ובצרפת בשיתוף פעולה עם כוחות המשטרה המקומיים ובליווי נציגי משטרת ישראל בארה"ב ובאירופה.

החקירה החלה לפני כשנה, אז עלה חשד כי רשת הלבנת הון מקצועית וחובקת עולם בה שותפים ישראלים ואזרחי מדינות אחרות, פועלת להלבנת הון שמקורו מכספי סחר בסמים ועבירות נוספות בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

פשיטות על בתי החשודים 

במהלך תקופה זו נאסף מידע חסוי על ידי שוטרים ביחידה המתמקדת במאבק במלביני הון בשיתוף עם גורמי האכיפה ברשויות אחרות כולל המכס, רשות המסים, מע"מ והפרקליטות.

לפנות בוקר, נעצרו 14 חשודים ועוכבו שבעה נוספים, במקביל לביצוע חיפושים בזירות שונות כולל בתיהם של החשודים ומשרדיהם. בחיפושים נתפסו מחשבים, כספים ומסמכים רלוונטיים לפרשה. במקביל, ובתיאום עם רשויות האכיפה בארה"ב ובאירופה, נעצרו חשודים בחו"ל, שמונה מהם בבלגיה.

"החקירה הפכה לגלויה רק עתה ומטבע הדברים בפרשות מסוג זה פרטים מלאים יתבהרו בהמשך, כמו גם גרסת החשודים"', אמרו עו"ד גלעד ברון וסיימון יניב, המייצגים את אחד החשודים ששמו טרם הותר לפרסום.