למרות האישום הצפוי: הרב אברהם יוסף קודם

פרסום ראשון: לקראת שנת השמיטה הוסמך הרב אברהם יוסף, אחיו של הרב הספרדי הראשי ובנו של הרב עובדיה, להעניק תעודות כשרות במהלך שנת השמיטה. ברבנות הוחלט לקדם את הרב למרות חוות הדעת המשפטית וכוונת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום. ברבנות הדגישו: "כל עוד לא הואשם, אין שום סיבה למנוע ממנו לפעול"

הרב אברהם יוסף, ארכיון (ויקיפדיה)

המינוי המיוחד לשנת השמיטה - לרב המקורב שנחשד בפלילים: מועצת הרבנות הראשית הסמיכה באחרונה את הרב אברהם יוסף להענקי תעודות כשרות בשנת השמיטה בכל מקום בארץ, במקרים שהרבנים המקומיים לא מוכנים לעשות זאת. הרב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף המנוח ואחיו של הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף, נחשד בניצול מעמדו לטובת מפעל הכשרות המשפחתי, וקודם למרות החשדות נגדו - שצפויים להפוך בקרוב לכתב אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היועץ המשפטי של הרבנות כבר הבהיר לרב האשכנזי הראשי דוד לאו שהמינוי של הרב יוסף בעייתי וביקש ממנו למנות רב אחר לתפקיד, אבל ברבנות מתעקשים ואומרים שמדובר במינוי ראוי. בפרקליטות מתכוונים להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע, בחשד שניצל את מעמדו כרב של חולון כדי לקדם את בד"צ "בית יוסף" שבבעלות אחיו הצעיר, תוך שהוא פועל בניגוד עניינים.

בכיר ברבנות הסביר בתגובה למינוי כי "הרב יוסף לוקח על עצמו תפקיד שאין עליו קופצים רבים כדי לאפשר את קיום היתר המכירה ברחבי הארץ ולהקל על הציבור ועל החקלאים למרית התנגדות החרדים ועל כך הוא ראוי להערכה. ובכל מקרה אין נגיעה ישירה בבד"צ של אחיו".

מינה למרות חוות הדעת המשפטית. הרב לאו (אהרון והב, חדשות 24)

מהרבנות נמסר: "כל עוד לא הוגש כנגד הרב יוסף כתב אישום אין שום סיבה למנוע ממנו לפעול כרב עיר וכחבר ועדת השמיטה. לפי החוק, הרב ממשיך לחתום על תעודות כשרות בעירו חולון ואין מניעה שיחתום גם מחוץ לעירו. הרב יוסף התבקש לחתום במקומות בהם ייווצרו בעיות דווקא בשל היותו חבר מועצה פעיל וחבר בועדת השמיטה של הרבנות".