חשד: גנבו עשרות אופניים חשמליים

שני צעירים תושבי מרכז הארץ נעצרו בימים האחרונים, בחשד שהיו חברים בכנופייה שגנבה עשרות זוגות של אופניים חשמליים באזור רמת גן ובני ברק. על פי החשד, השניים הסתירו את האופניים הגנובים במחסן והכינו אותם למכירה. הקורבנות מוזמנים להגיע לתחנת המשטרה ולקחת את אופניהם

הקורבנות מוזמנים לקחת את אופניהם. ארכיון (AP)

שוטרי מרחב דן של המשטר עצרו בימים האחרונים כנופיה שעומדת מאחורי מכת גניבות באזור רמת גן ובני ברק של אופניים חשמליים. בית משפט השלום בת"א האריך היום (שלישי) את מעצרם של שניים מהם בשישה ימים, החשודים כי גנבו באופן שיטתי עשרות אופניים באזור גוש דן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה חושדים ששיטת הפעולה של הכנופיה הייתה מעקבים אחר בעלי האופניים. השניים שנעצרו, חשודים כי היו עוקבים אחר אנשים שהיו רוכבים על אופניים חשמליים, וברגע שהיו נועלים אותם ברחוב ועוזבים, הגנבים היו חותכים את המנעול וגונבים את האופניים.

החקירה החלה לאחר שלמשטרה הגיע מידע על מחסן ברמת גן, שמכיל עשרות אופניים גנובים. לאחר הגעת המידע המדויק על מיקומו של המחסן, פשטו שוטרי מרחב דן על המקום וגילו בו כ-40 זוגות אופניים, שכולם היו מיועדים למכירה.

החוקרים הבחינו בשלושה דפוסי פעולה של גנבי אופניים, שכללו מעקבים, פריצות למחסנים וגניבה בכוח בעיקר מילדים קטנים. בעקבות תפיסת החשודים, הורה מפקד מרחב דן, ניצב משנה שמעון לביא, להגביר את האכיפה בתחום גניבות האופניים.

כעת זוגות האופניים הגנובים נמצאים בתחנת המשטרה של מרחב דן ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן. המשטרה קוראת לכל מי שנפל קורבן למעשי הכנופיה להגיע לתחנה, להציג סימן מזהה כמו תמונה, קבלה, או מספר סידורי, ולקבל את האופניו בחזרה.

רב פקד אבי אוחיון, מפקד מחלק פשעים בתחנה, אמר: "אני חושב שזו תהיה מתנה נהדרת לשנה החדשה לאנשים שגנבו להם אופניים ויקבלו אותם בחזרה".