יום לפני הרצח בבת ים: החשוד התלונן נגד הקורבן

חקירת הרצח בבת ים מסתעפת: החשוד במעשה טוען כי הנדקר הגיע לבית משפחתו עם סכין שלופה, הכה את הנוכחים במקום ולכן נאלץ לפעול מתוך הגנה עצמית. מעצרו הוארך ופרקליטו טען: "המשטרה לא עשתה דבר למרות שהתלונן"

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (שני) בשמונה ימים את מעצרו של יורי ליסיאק, תושב בת ים החשוד כי רצח בדקירות סכין את שכנו ויקטור ניקולינסקי אמש בביתו. לטענת פרקליטו של ליסיאק הוא פעל מהגנה עצמית, ומחקירת המשטרה עולה כי החשוד אף התלונן בעבר כי הקורבן איים עליו ועל משפחתו במשך תקופה ארוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם המעורה בפרטי החקירה סיפר היום לחדשות 2 Online כי יום לפני שנדקר למוות שלח הקורבן מסרונים לליסיאק שבהם איים לפגוע בו ובבני משפחתו. החשוד לא המתין, ניגש לתחנת המשטרה והתלונן כי הוא חושש לחייו. יום לאחר מכן הגיע ניקולינסקי אל ביתו של החשוד על דעת עצמו - ואז אירע המקרה.

על פי גרסתו של החשוד, ניקולינסקי נכנס לביתו ללא כל הזמנה - והחל לתקוף את אמו שגרה עמו בביתו. בבית המשפט היום נטען כי הוא אף הגיע למקום עם סכין שלופה, ולאחר שתקף את האם עבר לבנה והכה אותו קשות. על פי טענתו של החשוד, בשלב זה הוא נטל סכין משל עצמו, ודקר את ניקולינסקי עד שהתמוטט.

זירת הרצח, אתמול (חדשות 2)

בית המשפט החליט היום להאריך את מעצרו של החשוד במעשה מכיוון שקיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגדו. בנוסף ציין השופט כי החשוד משתף פעולה בחקירתו וכי על פי חלק מהחומר שנאסף ישנם נתונים התומכים בגרסתו לפיה מדובר בהגנה עצמית. עם זאת צוין כי ממצאים אחרים אינם מתיישבים עם חלק מטענותיו.

פרקליטו של החשוד, עו"ד ישר יעקובי מהסניגוריה הציבורית טען כי "ביום שבת כשהחשוד שמע מאמו שהמנוח מאיים עליהם בפגיעה פיזית הוא הלך למשטרה בצהרי היום והתלונן עליו. משטרת ישראל לא עשתה דבר והמנוח אתמול הגיע עם סכין שלופה והתחיל להרביץ לכל בני המשפחה. החשוד נאלץ להתגונן וקרה מה שקרה".