הפרקליטה שחשפה שהוטרדה ע"י שופט מכהן העידה במשטרה

עו"ד אביטל בן נון, לשעבר פרקליטה במחוז חיפה, הכריזה כי לא תתלונן במשטרה ולא תשתף פעולה בחקירה. למרות זאת, התייצבה בפני חוקרי 433 ומסרה עדות נגד שופט מחוזי מכהן שלטענתה ניסה לנשק אותה לפני 18 שנה. גורמים נוספים העידו בפרשה

לאחר ששרת המשפטים ציפי לבני פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיחקור את טענותיה של פרקליטה לשעבר במחוז חיפה, שטענה כי הוטרדה מינית על ידי שופט מחוזי בצפון שעדיין מכהן בתפקידו, העידה אתמול (חמישי) הפרקליטה במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר סיפרה הפרקליטה, עורכת הדין אביטל בן נון, בתכנית "זירה חופשית" ברדיו חיפה עם יוסי מזרחי ואלי לוי כי נדרשה להעיד בפני חוקרי להב 433 על שאירע. בנוסף לעדותה במשטרה של הפרקליטה, העידו עובדים נוספים בפרקליטות ובבית המשפט על הידוע להם.  

עו"ד בן נון העידה למרות שבשיחה עם חדשות 2 Online השבוע אמרה כי אין בכוונתה להתלונן במשטרה. "אני ממש לא רוצה את הבדיקה של המשטרה ואין לי כוונה לשתף איתה פעולה", אמרה הפרקליטה. "לא התלוננתי ואני לא מתכוונת להתלונן".

מבחינתה, היא ביקשה לחשוף את הפרשה בתקשורת רק כדי להפנות זרקור לתופעה. "אני לא מתכוונת לשום תליית אנשים בכיכר העיר ולא מתכוונת להגיש תלונה או לשתף פעולה עם המשטרה", הבהירה עו"ד בן נון. "שאתלונן על משהו שקרה לפני 18 שנה?"

דרשה לחקור. שרת המשפטים לבני (רויטרס)

בעקבות חשיפת המקרה פנתה לבני ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וביקשה לבדוק את הטענות. "מהריאיון של הפרקליטה לשעבר במחוז חיפה עולה חשש לביצוע עבירה לכאורה על ידי השופט וכן ידיעה של המערכת על האירועים האמורים", כתבה לבני. "לפיכך אודה על בדיקה דחופה של הדברים, בעיקר לאור המצב הכללי והפגיעה באמון הציבור במערכת המשפט ובמערכת אכיפת החוק". 

"קפאתי במקום"

בן נון כיהנה כפרקליטה בפרקליטות מחוז חיפה, והיא חשפה את הפרשה בעקבות החשדות נגד שופט אחר, יצחק כהן, שנטען כי ביצע עבירות מין. "יש התנהלות בעייתית בין שופטים לעורכי דין" סיפרה. "אני עצמי עברתי אפיזודה לא נעימה עם שופט מחוזי שניהלתי אצלו תיק. הוא קרא לי אליו ללשכה בסוף התיק והטריד אותי. הוא ניסה לדבר על החיים הפרטיים שלו, ניסיתי להסיט את הנושא. זאת סיטואציה לא נעימה, זה אדם בעל סמכות - אפילו אני, שהייתי בטוחה שאם אעמוד בקטע כזה אוריד סטירה למישהו, קפאתי במקום".

הפרקליטה הוסיפה וסיפרה: "כשיצאתי מהחדר הוא ניסה לנשק אותי. אם זה היה קורה היום הייתי עושה משהו. אז, כשהייתי בפרקליטות, הלכתי לפרקליטת המחוז ואמרתי שאני לא רוצה להופיע אצלו יותר".