הותר לפרסום: תנ"צ שמעון בן הרוש וסנ"צ צביקה רוזנברג חשודים בהטרדת שוטרת

קציני המשטרה החשודים בהטרדה מינית של שוטרת זוטרה הם תת-ניצב שמעון בן הרוש, סגן מפקד מחוז המרכז, וסגן-ניצב צביקה רוזנברג, גם הוא מאותו המחוז. רוזנברג בחקירתו: "היא פיתתה אותי"

אילוסטרציה (שי פוקס - החדשות 2)

קצין המשטרה הבכיר שחשוד בהטרדות מיניות של שוטרת זוטרה הוא תת-ניצב שמעון בן הרוש, סגן מפקד מחוז המרכז - כך הותר הבוקר (חמישי) לפרסום. הקצין הנוסף שנחקר בפרשה הוא סגן-ניצב צביקה רוזנברג, המשרת אף הוא במחוז. החשדות המיוחסים לשניים: הטרדות מיניות שבוצעו במשך תקופה ארוכה של השוטרת הצעירה שהתלוננה נגדם. בנוסף, נגד כל אחד מהם עולה חשד גם למעשה מגונה, שביצעו במתלוננת בנפרד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

החוקרים הציגו לרוזנברג מסרונים והתכתבויות בהם הוא כותב לה מסרונים מיניים. לטענתו, הוא זה שהשיב בתגובה לדברים שהיא יזמה. לטענתו, היא הזמינה אותו לקיים יחסי מין, והוא הודה שהוא "זרם" איתה וענה להודעותיה ברוח הזו, אך טוען שלא הגיע למקומות שאליהם היא כיוונה. עוד אמר הקצין שהוא הפסיק את ההתכתבויות, אך שהיא המשיכה.

פרקליטו של רוזנברג אמר כי "תיק החקירה ייסגר אם במח"ש ישחזרו את ההתכתבויות המלאות, בהם גם חלקים שהיא מחקה". עם זאת, עולה גם חשד נוסף, שלפיו בעת שנסע סגן הניצב במכוניתו עם המתלוננת, שלח את ידו לכיוון איבר מינה.

בעניינו של תת-ניצב בן הרוש, חושדים החוקרים שהוא זימן את השוטרת הצעירה ללשכתו ובשלב מסוים הצמיד אותה אל גופו ונישק אותה על שפתיה. בן הרוש מכחיש מכל וכל את החשד הזה.

תנ"צ בן הרוש, ארכיון (חדשות 2)

בחקירתו ביום ראשון טען שמי שעומד מאחורי העלילה נגדו הוא מפקדו, ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז מרכז. הוא טוען כי לפני חצי שנה הוא העיד במח"ש נגד שטיין על הטרדה מינית של קצינה בלשכתו, ובעקבות זאת מנסה כעת המפקד לחסל איתו חשבונות.

ניצב ברונו שטיין (חדשות 2)

לאחר אותה עדות התייצב בן הרוש אצל המפכ"ל וביקש להעבירו מתפקידו, שכן לדבריו הוא ושטיין לא יכולים לשרת באותו מקום. ואולם, לטענתו המפכ"ל דנינו לא עשה דבר עם הבקשה. עוד יצוין, שבן הרוש אמור ממילא לפרוש בעוד כמה חודשים מהמשטרה, לאחר שהובהר לו שלא יקודם לתפקיד נוסף.