השר לשעבר שנחשד בהטיית מכרזים וקבלת שוחד: סטס מיסז'ניקוב

שר התיירות לשעבר חשוד שדאג בעת שכיהן כשר התיירות, להעביר מכרזים ותקציבים של מיליוני שקלים לאירועים שנועדו עבור משרדו לידי ידידתו יוליה רוט, שנהגה להפיקם. התקציבים הועברו לאחר שרוט לכאורה "ניפחה" את התקציבים שנועדו לאירועים

השר לשעבר מיסז'ניקוב, ארכיון (רויטרס)

השר לשעבר שמתנהלת נגדו חקירה בחשד להטיית מכרזים וקבלת שוחד הוא סטס מיסז'ניקוב, שכיהן בממשלה הקודמת בתפקיד שר התיירות - כך הותר הבוקר (חמישי) לפרסום. החקירה מעלה חשדות כבדים גם נגד ידידתו של השר המפיקה יוליה רוט ונגד שני בעלי תפקידים בערוץ האופנה, בהם סמנכ"ל בערוץ עוזי גרטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשדות שהעלו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה, בחקירה שמתנהלת כבר שנה, מיסז'ניקוב דאג לכאורה להעביר מכרזים ותקציבים בעת שכיהן כשר התיירות בגובה מיליוני שקלים לאירועים שנועדו עבור משרדו לידי ידידתו יוליה רוט, שהפיקה את האירועים לאחר ש"ניפחה" את התקציבים שנועדו להם.

יוליה רוט, ידידתו של מיסז'ניקוב

מדובר באירועים שהתקיימו, בין השאר, עבור התאחדות הסטודנטים וערוץ האופנה. חקירת המשטרה מעלה שלעיתים השר יזם אירועים שכלל לא היה צורך בהם.

חקירת המשטרה החלה בעקבות ממצאי דוח מבקר המדינה שהתמקד באירועים להתאחדות הסטודנטים, אולם במהלכה התברר לחוקרים שבעצם מדובר בשיטה שבה פעלו השר מיסז'ניקוב וידידתו, שכן בדרך דומה הועברו סכומי כסף גבוהים גם לאירועים אחרים, בהם גם עבור ערוץ האופנה.

זומן לחקירה במהלך השבוע, להב 433 (אלירן חייט, חדשות 2)

כעת ההערכה היא שהשר יידרש לעוד כמה חקירות בפרשה, ואפשר שגם חבר כנסת מכהן יקרא לעדות או אפילו לחקירה באזהרה. בחקירתם ביום ראשון השר שיתף פעולה עם החוקרים, השיב לכל שאלותיהם ולאחר החקירה הוא הביע ביטחון שככל שהחקירה תעמיק, יתברר שהחשדות שהופנו אליו יתפוגגו ויתבררו כאינם נכונים.