תיעוד: שוטר בבעיטת קרטה במפגין חרדי

שוטרים הוזעקו לישיבה בבני ברק כדי להפריד בין מתפרעים משני פלגים שונים בישיבה. אחד השוטרים, בלש בלבוש אזרחי, תועד כשהוא מתקרב אל אחד הצעירים המפגינים במקום ובועט בחזהו מבלי שזה התגרה בו. המשטרה: "אנו רואים בחומרה כל גילויי אלימות באשר הם"

המהומות המתמשכות בין הפלגים השונים בישיבת פוניבז', הנחשבת לישיבת עילית בבני ברק, הגיעו לעוד שיא ביום שני האחרון, כשבמהלך מאבק בין שני הפלגים בתוך הישיבה עצמה, "המחבלים" ו"השונאים", הוזעקו כוחות משטרה למקום כדי להפריד בין הנצים. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online נראה אחד השוטרים כשהוא תוקף בברוטאליות, וללא כל סיבה נראית לעין, את אחד המפגינים במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד שצולם במהומות נראו שני בלשים בלבוש אזרחי כאשר עשרות צעירים סביבם קוראים לעברם קריאות גנאי. חלק מהצעירים אף ניסו לחסום את דרכה של הניידת הסמויה שבה נסעו השוטרים. מסיבה שאינה ברורה, אחד הבלשים התקרב לפתע אל אחד הצעירים הנוכחים במקום ובעט בחזהו.

"אתמול בלילה הגיעו בלשים למקום ורצו לשלוף את המתפרעים, אלא שבמקום התפתחה מהומה שגרמה לתוהו ובוהו, גם בין הפלגים עצמם וגם בין אנשי הישיבה לבין אנשי כוחות הביטחון", סיפר לחדשות 2 Online ישראל כהן מאתר החדשות החרדי "כיכר השבת".

"בכל תחילת שנה ישנן מהומות במקום", הסביר כהן. "בדרך כלל יש סטטוס קוו שכל צד מכבד אותו. אבל במשך כ-12 שנים מתמשך הסכסוך הזה, כשבזמן החגים הסטטוס קוו מופר פעמים רבות. המריבות יכולות להיות על חדרים במתחם, או על הסדרים בחדר האוכל".

ממרחב דן של המשטרה נמסר בתגובה: "אנו רואים בחומרה כל גילויי אלימות באשר הם. תוכן הסרטון הובא לידיעת פיקוד המרחב אשר הורה על העברת הנושא לטיפול הגורם הרלוונטי".

בהכנת הידיעה השתתף יאיר שרקי.