החשד: "השכירו" תעודות זהות מזויפות בתשלום חודשי

המשטרה עצרה שני תושבי השטחים בחשד שהשכירו תעודות זהות מזוייפות - בתמורה לתשלום חודשי. התשלום נגבה מדי חודש בעבור תקופת השימוש בתעודות והניב לכיסם של החשודים אלפי שקלים

השכרה חודשית, ארכיון (חדשות 2)

מהו מחירה של זהות ישראלית? המשטרה עצרה תושב השטחים בעת ששהה באילת בחשד שהיה מעורב בהשכרת תעודות מזויפות בתמורה לתשלום לחודשי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מעצרו של החשוד התאפשר בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידי המשטרה, לאחר שנעצרו שוהים בלתי חוקיים בעיר אילת. שוטרי מרחב אילת ומשמר הגבול עצרו את הגבר, שעל פי החשד היה מעורב בהשכרת תעודות זהות כחולות מזויפות תמורת תשלום מדי חודש, דבר שגלגל לכיסו סכום כספי המוערך באלפי שקלים.

במהלך הפעילות המשטרתית אותר החשוד שככל הנראה מועסק בעיר יחד עם אדם נוסף. השניים נמצאו כשברשותם באופן שלא מפתיע, תעודת זהות מזויפות גם כן. מחקירתם עלה כי השניים, תושבי חברון, הגיעו לטענתם לעיר הדרומית למטרת עבודה. במהלך חקירתם הודו במיוחס להם פרט לעניין השכרת תעודות הזהות לאחרים תמורת תשלום.

עוד עולה מחקירתם של השניים, כי תעודות הזהות הושכרו למבקשים במחיר של כ-1,500 שקלים בחודש תמורת כל תעודה. במהלך היום צפויה המשטרה לבקש את הארכת מעצרם של השניים בבית המשפט.