חשד: תקפו גברים ממוצא אתיופי כי "לא אוהבים שחורים"

שני גברים ממוצא רוסי חשודים כי הכו ברחוב חשוך, עם כלי דמוי רובה, שני גברים ממוצא אתיופי רק בשל צבע עורם. אחד מהם פונה מונשם ומורדם עם שברים בגולגולת. "למה אתיופים מסתובבים חופשי בפתח תקווה?", אמרו‎

הכלי דמוי הנשק שנתפס (חטיבת דוברות המשטרה, מרחב שרון)

חשד לאלימות גזענית: שני תושבי פתח תקווה, בני 30 ממוצא רוסי, נעצרו לאחר שעל פי החשד תקפו שני גברים, בני 35 ו-74, ממוצא אתיופי סמוך לתחנה המרכזית בעיר. בחקירתם הסבירו את המניע המכוער: "אנחנו לא אוהבים שחורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית התרחשה ביום שבת האחרון, כששני הגברים ממוצא אתיופי היו בדרכם חזרה מאירוע משפחתי. לפתע, בעודם צועדים ברחוב, הבחינו בשני צעירים ממוצא רוסי מגיחים מתוך החשיכה עם מה שנראה כנשק ארוך. השניים החלו להכות אותם עד שנפלו על הרצפה ורק אז הניחו להם.

כתוצאה מהתקיפה פונה בן ה-35 לבית החולים בילינסון כשהוא מונשם ומורדם וסובל משברים בגולגולת. בתחנת המשטרה בפתח תקווה פתחו בחקירה שהובילה אותם אל שני הצעירים.

בחיפוש שערכו השוטרים בביתם של החשודים מצאו את כלי התקיפה שזוהה בזירה והתברר כדמוי נשק. "מי הביא את האתיופים לפתח תקווה ולמה הם מסתובבים שם חופשי?", אמרו בחקירתם החשודים, שגם הודו במיוחס להם.

אחד מהחשודים המשיך במעשי הגזענות גם במהלך החקירה. לטענת השוטרים הוא ירק לעבר שוטר כהה עור שנכח במקום. "נוכח נסיבות האירוע, הושקעו בחקירתו מאמצים רבים למען ביטחון הציבור", הדגיש מפקד תחנת פתח תקווה, סנ"צ טל פיקרביץ, עם המעצר. בית המשפט האריך היום את מעצרם של החשודים בשלושה ימים.

ח"כ פנינה תמנו-שטה הגיבה בזעם למקרה. "אני מתביישת ומזועזעת מפשע השנאה הזה", אמרה. "זו מציאות מכוערת בה תקיפה אלימה היא אך ורק על סמך גוון עורם של הנתקפים. אין מקום לגילויי גזענות כה בוטים בישראל. אני מצפה וקוראת להעניש במלוא החומרה את האחראים למקרה המתועב".