חשד: חזרו מהתפילה באומן עם 200 פקטים בשתי מזוודות

שני צעירים מדרום הארץ, שהגיעו בטיסה מקייב לישראל, עוררו את חשדם של שוטרי מרחב נתב"ג. השוטרים בודדו אותם משאר הנוסעים ודרשו מהם לפתוח את המזוודות. הצעירים ניסו לחמוק מהבדיקה וטענו שיש להם אך ורק בגדים, אך לבסוף התגלו במזוודות 200 פקטים של סיגריות. הפקטים הוחרמו והצעירים נלקחו לחקירה

הפקטים שנתפסו באחת המזוודות

שני צעירים בשנות ה-20 לחייהם נעצרו השבוע בנמל התעופה בן גוריון בחשד לניסיון הברחת פקטים של סיגריות לארץ. בשתי המזוודות של החשודים נמצאו לא פחות מ-200 פקטים שהוחבאו בתוכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעירים, תושבי דרום הארץ שהגיעו בטיסה מקייב, עוררו את חשדם של שוטרי מרחב נתב"ג, ובראשם ראש הבילוש במרחב, רס"מ שי פרי. השוטרים בודדו אותם ממאות הנוסעים שהיו עמם כי חשדו שמדובר בבלדרי סמים.

הם ביקשו מהצעירים לפתוח את המזוודות, אך אלו ניסו לחמוק מבדיקת המזוודות שלהם וטענו שהן מכילות אך ורק בגדים. השוטרים התעקשו, פתחו את המזוודות ומצאו את הפקטים האסורים. "אני קונה כל פקט בקייב ב-30 שקלים ומוכר כאן בארץ ב-200 שקל", הסביר אחד הצעירים לאחר שנתפס השלל. הבלשים החרימו את הפקטים ועצרו את שני הצעירים לחקירה.

"עסק שמניב הרבה כסף לעבריינים"

בתקופה האחרונה ישנן טיסות רבות של ישראלים לאוקראינה, להתפלל באומן, ובשביל בלשי היחידה 747 המתמחה בסיכול הברחות סמים זו תקופת שיא בעבודה. הם יודעים שבין אלפי הישראלים שטסים להתפלל, ישנם לא מעט סוחרי סמים שנטמעים בין המאמינים ופועלים כדי להבריח סמים.

"מדובר בעסק שמניב הרבה כסף לעבריינים", אמר לחדשות 2 Online רב פקד נועם דשתי, מפקד יחידת 747 במשטרת מרחב נתב"ג. "בדרך כלל אנחנו מתמקדים בהברחת סמים, בעיקר קוקאין וסמים מסין ('נייס גיא'), אבל דווקא בתקופה הזאת אנחנו ערים לניסיונות עקשניים של בלדרי הסמים להבריח לכאן, לא רק סמים מסוכנים, אלא גם סיגריות".