הרב ברלנד: "שום אישה לא נכנסת אליי לבד"

לאחר שבית המשפט בהולנד שיחרר את הרב ברלנד בתנאים מגבילים, וסירב לבקשה לשחררו למעצר בית, הוא אומר בריאיון בלעדי לחדשות 2: "שום אישה לא נכנסת אליי בלי אבא, בלי אמא, או בלי אח או בלי שלושה גבאים". הכתבה המלאה תשודר הערב במהדורה המרכזית

בריאיון בלעדי מאמסטרדם לחדשות 2, מכחיש הרב אליעזר ברלנד את החשדות המיוחסים לו, לפיהם הוא ביצע לכאורה מעשים מגונים במספר נשים, ובהן קטינה, שפנו אליו לקבלת ייעוץ. "שום אישה לא נכנסת אליי בלי אבא, בלי אמא, או בלי אח או בלי שלושה גבאים", הוא אמר לכתבנו גיא פלג, "אין דבר כזה שאני מקבל אישה ככה. מה, אני אנסתי? אני הייתי איתה במיטה?". הריאיון המלא ישודר הערב (שני) במהדורה המרכזית עם יונית לוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף השבוע האחרון שוחרר הרב ברלנד בתנאים מגבילים מהמעצר בהולנד. במקביל, דווח כי נמשכים המגעים בין ישראל להולנד בבקשה להסגירו לארץ. פרקליטו של ברלנד, עו"ד שרון נהרי, הצליח לשכנע את בית המשפט באמסטרדם לשחרר את הרב בתנאים מגבילים. עם זאת, סירב השופט לבקשה לשחררו למעצר בית.

הרב אליעזר ברלנד (חדשות 2)

"הרב נעצר מיד לאחר שנחת באמסטרדם"

במטה הארצי של המשטרה ובאגף החקירות התקבל דיווח מהאינטרפול על מעצרו של ברלנד ביום חמישי שעבר. מעצרו בוצע לבקשת המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, באמצעות צו מעצר שהוציאה יאחב״ל להב 433 במשטרת ישראל דרך האינטרפול. יצוין כי ישראל והולנד חתומות שתיהן על האמנה האירופית בדבר הסגרה.

מקורבי הרב טוענים כי הוא נעצר מיד לאחר שנחת בשדה התעופה סכיפהול שבאמסטרדם. על פי אותו מידע, מספר גדול של בלשים בלבוש אזרחי קפצו על הרב, הפרידו אותו מאנשיו והובילו אותו למעצר.

ממשטרת ישראל הוסיפו כי ייתכן שהרב נעצר מכיוון שבאינטרפול קיים צו מעצר בינלאומי נגדו. עם זאת, לא ברור מדוע הגיע הרב להולנד בהנחה שידע על הסכמי ההסגרה שיש לה עם ישראל. אחד מאנשיו העלה את האפשרות לפיה הרב הוטעה והובטח לו שלא יופיע ברשימת המבוקשים של המדינה.

בתחילת 2013 עזב הרב ברלנד את הארץ בחופזה ונסע לארצות הברית. לאחר מכן המשיך לשוויץ ופגש שם את עורך דינו יעקב ויינרוט. בהמשך נסע ושהה תקופה מסוימת במרוקו. הרב ברלנד הוא אחד ממנהיגי חסידות ברסלב והישיבה שהוא עומד בראשה, "שובו בנים", היא אחת הישיבות הגדולות ביותר בירושלים.