התיק נסגר אך קצב לא ידע

משה קצב יושב בכלא כבר כשלוש שנים. לצד הרשעתו באונס, הנשיא לשעבר גם נחשד בניסיון לשיבוש הליכי חקירה - רק שהתיק הזה נסגר לפני שנה והבעיה היא שלקצב עצמו נודע על סגירתו רק לפני שבועות בודדים

משה קצב. ארכיון (רויטרס)

נשיא המדינה לשעבר משה קצב יושב בכלא לאחר שהורשע באונס כבר שלוש שנים, אך מאז שנכנס לכלא התפוצצה פרשה נוספת הקשורה בעניינו. "תיק החוקרים הפרטיים" מתברר, נסגר כבר לפני שנה, אך הפרקליטות הודיעה לקצב ולחשודים הנוספים על סגירתו רק לפני מספר שבועות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיק שנסגר, קצב, שניים מאחיו ובנו נחשדו כי שכרו שני חוקרים פרטיים על מנת להקליט מתלוננת בפרשת האונס של הנשיא לשעבר. אך התיק שהאשים את הארבעה בחשד לניסיון להדחת עד ושיבוש הליכי חקירה נסגר מחוסר ראיות מספיקות.

מי שחתומה על סגירת התיק היא פרקליטת מחוז תל אביב המנוחה, עו"ד אריאלה סגל-אנטלר ז"ל שהלכה לעולמה לפני יותר משנה. כך שאין ספק שהתיק נסגר לפני הרבה יותר מכמה שבועות.

הפרקליטות מודה: טעינו

בפרקליטות מודים שהייתה להם תקלה, אך לסגירת התיק יש משמעות חשובה עבור קצב. הנשיא לשעבר יושב בכלא כבר שלוש שנים, ובעוד פחות משנה הוא ככל הנראה יבקש לקצר את עונשו בשליש. אילו היה עומד בעניינו תיק פתוח או החלטה על כתב אישום חדש מקרה כזה היה מהווה מכת מוות לערעור.

בשל הזמן שחלף קצב ודאי התקשר לעורך דינו ציון אמיר פעמים רבות כדי שזה יבדוק מה קורה עם התיק. אך בינתיים הוא שכב, סגור, על שולחן הפרקליטות למשך לא פחות משנה.