"המתלוננת יצאה מחדר השופט נסערת"

פרסום ראשון: שלוש פרקליטות מפרקליטות מחוז צפון, בהן גם בכירות, העידו בפני המשטרה הממשיכה לבדוק את החשדות נגד נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן. אחת מהן אף ציינה כי ראתה את חברתה יוצאת נסערת מחדרו של השופט בזמן אמת

השופט כהן, ארכיון (אתר הנהלת בתי המשפט)


בדיקת המשטרה בעניין החשדות נגד השופט יצחק כהן נמשכת: שלוש פרקליטות מפרקליטות מחוז הצפון העידו בפני המשטרה כי ידעו בזמן אמת על ההטרדה לכאורה שביצע השופט כלפי עמיתתן לפני מספר שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלוש הפרקליטות אף הציגו תרשומת פרטית של הפרקליטות ולפיה כבר ב-2012 הדיווח הועבר לצמרת פרקליטות המדינה. אחת מהנשים שהעידו במשטרה טוענת שהיא ראתה בזמן אמת את חברתה יוצאת נסערת מחדרו של השופט כהן.

בימים הקרובים יצטרך היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, להכריע בשאלה אם עוברים לחקירה פלילית של נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, וכפי שזה נראה כרגע מסתמן שלא תהיה לו ברירה אחרת.

אתמול דיווחנו כי צוות הבדיקה המיוחד ביחידה הארצית לחקירות הונאה בודק חשד הנוגע להטרדות מיניות שביצע לכאורה נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן, בשלוש עד חמש נשים. בבדיקה אירעה התקדמות של ממש: מהממצאים שנאספו עלה כי מדובר בעבירות מין שעיקרן נגיעות באזורים מוצנעים בגופן של הנשים. עוד עלה שההטרדה המינית האחרונה המיוחסת לשופט אירעה לפני כשנתיים.

כמה מהנשים שלגביהן נבדק החשד מועסקות בתפקידים שונים במערכת אכיפת החוק בצפון. המידע המתייחס לאירוע האחרון מלפני שנתיים, נוגע לפרקליטה שבשלב הזה מתלבטת אם להעיד, אולם האחראית עליה כבר מסרה עדות לחוקרים. חוקרי המשטרה נפגשו גם עם הפרקליטה עצמה וההערכה היא שבתוך כמה ימים יצליחו לשכנע אותה לשתף פעולה.‎