חשד: השופט הטריד מינית 5-3 נשים

התקדמות ממשית בבדיקת המשטרה בפרשת נשיא ביהמ"ש המחוזי בנצרת השופט יצחק כהן: מהממצאים שנאספו עולה כי ההטרדה המינית האחרונה המיוחסת לשופט אירעה לפני כשנתיים. כמה מהנשים מועסקות בתפקידים שונים במערכת אכיפת החוק בצפון, כשעל שניים מהמקרים לא חלה התיישנות. ההערכה: המשטרה תשכנע אחת מהן לשתף פעולה

החשדות בבדיקה. השופט כהן (אתר הנהלת בתי המשפט)

פרסום ראשון: צוות הבדיקה המיוחד ביחידה הארצית לחקירות הונאה בודק חשד הנוגע להטרדות מיניות שביצע לכאורה נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן, בשלוש עד חמש נשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבדיקה ישנה התקדמות של ממש: מהממצאים שכבר נאספו עד עתה עולה כי מדובר בעבירות מין שעיקרן נגיעות באזורים מוצנעים בגופן של הנשים. עוד עולה שההטרדה המינית האחרונה המיוחסת לשופט אירעה לפני כשנתיים.

כמה מהנשים שלגביהן נבדק החשד מועסקות בתפקידים שונים במערכת אכיפת החוק בצפון. המידע המתייחס לאירוע האחרון מלפני שנתיים, נוגע לפרקליטה שבשלב הזה מתלבטת אם להעיד, אולם האחראית עליה כבר מסרה עדות לחוקרים. חוקרי המשטרה נפגשו גם עם הפרקליטה עצמה וההערכה היא שבתוך כמה ימים יצליחו לשכנע אותה לשתף פעולה.‎

על שניים מהמקרים שנבדקים לא חלה התיישנות, ולחוקרים יש גם מספר עדויות תומכות של אנשים ששמעו מהנשים על החשדות המדוברים בזמן אמת. בכל מקרה, בדיקת המשטרה - גם אם תהפוך אחר כך לחקירה פלילית - תעסוק בסוגיה: מדוע לא הועבר כל המידע הזה למשטרה כבר לפני שנים, הגם שהיו לא מעט גורמים שידעו על כך.

השופט הודיע לשרת המשפטים: "אקדים את חופשתי"

ביקש מכהן להקדים את חופשתו. גרוניס (פלאש 90)

הבוקר הודיע השופט כהן לשרת המשפטים ציפי לבני כי יקדים את חופשתו, זאת לאחר שבתחילת השבוע הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי הוא שוקל לפתוח בחקירה פלילית נגד השופט המועמד לבית המשפט לעליון בחשד לביצוע עבירות מין.

אמש נערכה שיחה בין שרת המשפטים ובין נשיא העליון השופט אשר גרוניס, שבה סיכמו השניים כי נוכח הבדיקה המתנהלת בעניינו של השופט יצחק כהן, יבקש ממנו גרוניס להקדים את חופשתו לאלתר.

הבוקר הוציאה דוברות בתי המשפט הודעה לקונית שבה נכתב: "השופט יצחק כהן הודיע לנשיא בית המשפט העליון ולשרת המשפטים, על הקדמת יציאתו לחופשה (החל מהיום), אשר תיכנן ממילא עקב נישואי בתו, הצפויים בסוף חודש זה".