בצל הסערה: נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת יוצא לחופשה

אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע כי הוא שוקל לפתוח בחקירה פלילית נגד השופט יצחק כהן בחשד לעבירות מין, שוחחו שרת המשפטים לבני ונשיא ביהמ"ש העליון וסיכמו כי גרוניס יבקש משופט המחוזי לצאת לחופשה. הבוקר הוציאה דוברות בתי המשפט הודעה: "השופט הודיע על הקדמת חופשתו שתכננן ממילא עקב נישואי בתו"

השופט יצחק כהן (אתר הנהלת בתי המשפט)

נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת השופט יצחק כהן הודיע הבוקר (שלישי) לשרת המשפטים ציפי לבני כי יקדים את חופשתו. בתחילת השבוע הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי הוא שוקל לפתוח בחקירה פלילית נגד השופט המועמד לבית המשפט לעליון בחשד לביצוע עבירות מין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש נערכה שיחה בין שרת המשפטים ובין נשיא העליון השופט אשר גרוניס, שבה סיכמו השניים כי נוכח הבדיקה המתנהלת בעניינו של השופט יצחק כהן, יבקש ממנו גרוניס להקדים את חופשתו לאלתר.

הבוקר הוציאה דוברות בתי המשפט הודעה לקונית שבה נכתב: "השופט יצחק כהן, הודיע לנשיא בית המשפט העליון ולשרת המשפטים, על הקדמת יציאתו לחופשה (החל מהיום), אשר תכנן ממילא עקב נישואי בתו, הצפויים בסוף חודש זה".

לפני 10 ימים העביר העיתונאי יואב יצחק לפרקליט המדינה עו"ד שי ניצן עדויות וחומר אודות השופט כהן. החשדות מתבססים על עדויות של קרוב משפחתו של נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, לפיהם הוא ביצע לכאורה עבירות מין בקרובות משפחתו בעת שהיו קטינות. בנוסף נבדק החשד שהשופט כהן עבר עבירות מס.

ויינשטיין ערך דיונים בנושא עם גורמי חקירה שונים, מהם יש סיכוי ממשי כי תיפתח חקירה פלילית נגד השופט. לאור ההתפתחות, לא מן הנמנע שיש עדויות לעבירות שלא התיישנו ולכן יש דיונים על שינוי אופי הבדיקה לחקירה פלילית.

אם היועץ המשפטי אכן יחליט בסופו של דבר לפתוח בחקירה פלילית, זו תהיה הפעם הראשונה ששופט בדרגתו, נשיא בית משפט מחוזי ומועמד לבית המשפט העליון, חשוד בביצוע עבירות מין.