צעירים מתחו את מוקד 100 והקפיצו את המשטרה. האזינו

נער בן 16 וצעיר בן 21 נעצרו לאחר שהתקשרו למשטרה ודיווחו על חטיפתם. "יש פה איזה נהג שלא רוצה להוריד אותי מהאוטו, אני לא יודע לאן הוא מסיע אותי", אמר אחד מהם. השני דיווח: "אני נמצא בצומת עין כרם. תאתרו מהר לפני שזה..." וניתק. כוחות רבים הוקפצו, כולל מסוקים, ומחסומים נפרסו - עד שהשניים נעצרו

מעשי הקונדס נגד מוקד 100 של המשטרה נמשכים: אמש (ראשון) התקבלה במוקד של משטרת מחוז ירושלים שיחת טלפון, כשמעברו השני של הקו נשמע קולו של גבר שדיווח כי עלה על טרמפ והנהג לא מוכן להוריד אותו מהאוטו. "יש פה איזה נהג שלא רוצה להוריד אותי", אמר האזרח, "אני לא יודע לאן הוא מסיע אותי". לאחר מכן השיחה נותקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר ביצוע פעולות מהירות אותר המספר ממנו התקשר האזרח, אך הוא לא ענה לשיחות המשטרה אליו. כעבור מספר דקות התקבלה שיחה נוספת במוקד 100 ובה נשמע קול האומר בלחש: "אני נמצא בצומת עין כרם. תאתרו מהר לפני שזה..." - והשיחה נותקה.

משטרת מחוז ירושלים הקימה מיד מחסומים בכבישים באזור, הקפיצה כוחות משטרה, יחידה מיוחדת של משמר הגבול ומסוק, והחלה בביצוע סריקות לאיתור המתקשר, וזאת במקביל לניסיונות רבים ליצור עמו קשר. לחלק מהשיחות ענה האזרח ומיד ניתק.

כעבור זמן קצר, תוך הסתייעות בנתוני חברות הסלולר, איתרו השוטרים את בני משפחתו של המתקשר המתגוררים בצפון. ההורים מסרו לשוטרים את זהותו ופרטי חברו שגר עמו בירושלים.

שוטרי מרחב מוריה ולוחמי משמר הגבול הגיעו לדירה, ושם מצאו את המתקשרים - נער בן 16 וצעיר בן 21. בחקירתו במרחב מוריה הודה הקטין שהתקשר למוקד 100 כמעשה קונדס באמצעות מכשיר סלולרי מסוג טוקמן שברשותו. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרם של השניים עד מחר, והחקירה נמשכת.