המפכ"ל דנינו: "נפעל בחומרה נגד התמיכה בדאעש"

בעקבות הבעת התמיכה בארגון הטרור הקיצוני בקרב בודדים במגזר הערבי, הודיע דנינו כי "בכל מקום בו נראה הבעת הזדהות עם הארגון, נטפל בכך". דנינו הדגיש כי דבריו חלים גם על כרזות, דגלים ופרסומים ברשתות החברתיות: "בעולם האינטרנטי הצעירים נחשפים לרוח הקיצונית של הארגון ומושפעים ממנה"

התמיכה בדאעש מצד צעירים ערבים בישראל מדאיגה את צמרת המשטרה: המפכ"ל יוחנן דנינו הבהיר היום (שני) כי המשטרה "תפעל בחומרה נגד כל גילוי תמיכה בארגון הטרור הרצחני". דנינו, שנשא דברים בכנס הבינלאומי למדיניות נגד טרור, טען כי דאעש מאיים על ישראל על ידי הפצת האידיאולוגיה הרצחנית שצוברת תמיכה בקרב מיעוט במגזר הערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אמנם לוחמי דאעש עדיין לא הגיעו פיזית לגבולות המדינה, אך הבעיה עם ארגון זה היא לא הנוכחות הפיזית של לוחמיו", אמר המפכ"ל. "בעולם האינטרנטי, הצעירים נחשפים לרוח הקיצונית של הארגון ומושפעים ממנה".

דנינו הזכיר כי לאחרונה הפעיל שר הביטחון את סמכותו והכריז על דאעש כהתאחדות בלתי מותרת, ועל כן "קם בסיס חוקי לפתיחה בחקירה פלילית כנגד כל מי שחשוד בגילוי הזדהות עם הארגון".

"בכל מקום בו נראה הבעת הזדהות עם הארגון, דוגמת הנפת כרזת ודגלים, פרסומים באינטרנט וברשתות החברתיות - נטפל בכך", הבטיח המפכ"ל. "אנו מתייחסים לדאעש כאל ארגון טרור, למרות שפורמלית עדיין לא הוכרז כך. אין ספק שמטרותיו ומעשיו המזעזעים הופכים אותו לכזה. המטרה שלנו כמדינה היא לא לאפשר לארגון או לנציגיו לחלחל או להשפיע, ולמנוע היווצרות גל הזדהות בקרב צעירים".

לדבריו המפכ"ל, האתגר בהתמודדות עם איום ארגון דאעש אינו בעיה ישראלית בלבד. "המאבק בטרור הוא גם מאמץ בין-לאומי", אמר. "למשטרת ישראל שיתופי פעולה ענפים עם משטרות ברחבי העולם גם בתחום המאבק בטרור. נושא מימון הטרור הוא דוגמא לכך, ומשטרת ישראל פיתחה מיומנות משמעותית בסוגיה זו".