ויינשטיין שוקל: חקירה נגד שופט בגין עבירות מין

חומרים שהגיעו לפרקליט המדינה שי ניצן הנוגעים לנשיא בית המשפט המחוזי בנצרת השופט יצחק כהן הובילו לדיון אצל היועץ המשפטי לממשלה, בסיומו ייתכן ויוחלט לפתוח בחקירה פלילית נגד השופט בחשד לביצוע עבירות מין

דבר כזה לא זכור במערכת המשפט בישראל: היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין שוקל לפתוח בחקירה פלילית נגד נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת והמועמד לשופט בית המשפט העליון, השופט יצחק כהן, בחשד לביצוע עבירות מין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתונאי יואב יצחק העביר לפני 10 ימים לפרקליט המדינה עו"ד שי ניצן עדויות וחומר אודות השופט. החשדות מתבססים על עדויות של קרוב משפחתו של השופט, לפיהם הוא ביצע לכאורה עבירות מין בקרובות משפחתו בעת שהיו קטינות. בנוסף נבדק החשד שהשופט כהן עבר עבירות מס.

ויינשטיין ערך במהלך היום דיונים בנושא עם גורמי חקירה שונים, מהם יש סיכוי ממשי כי תיפתח חקירה פלילית נגד השופט. לאור ההתפתחות החדשה, לא מן הנמנע שיש עדויות לעבירות שלא התיישנו ולכן יש דיונים על שינוי אופי הבדיקה לחקירה פלילית.

אם היועץ המשפטי יחליט לפתוח בחקירה פלילית, זו תהיה הפעם הראשונה ששופט בדרגתו, נשיא בית משפט מחוזי ומועמד לבית המשפט העליון, חשוד בביצוע עבירות מין.