חשד: תקיפה אלימה על רקע פוליטי באופקים

הוויכוח הפוליטי באופקים הידרדר לפסים אלימים מאוד: יו"ר האופוזיציה בעיר הותקף אמש באלימות על ידי ארבעה ביריונים. המותקף טוען כי הם קרובי משפחתו של ראש העיר דנינו. דנינו עצמו אומר כי האלימות החלה מאז שהוציא מידי משפחת סיידה את השליטה בשוק העירוני. המשטרה פתחה בחקירה

אחיו אחרי שהותקף, היום (אלי סיידה)

הסכסוך הפוליטי באופקים בין ראש העיר ליו"ר האופוזיציה עבר לפסים אלימים במיוחד, כשראש האופוזיציה הותקף בידי מי שהוא טוען שהם קרובי משפחה של ראש העיר איציק דנינו. דנינו מצידו אומר שהוא מוקיע כל סוג של אלימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלי סיידה, ראש האופוזיציה במועצת העיר אופקים, סיפר לחדשות 2 Online על אירועי ליל אמש: "אחיינים של ראש העיר, שהם גם קרובי משפחה שלי, ארבו לי ליד הבית. הם התקשרו מטלפון חסום לאחי וביקשו ממנו שיצא החוצה. כשיצאנו שנינו הם תקפו אותנו במקלות ובמכות קשות מאוד. הם באו ארבעה, שניים היכו אותנו ושניים הסתכלו שאיש לא מגיע. הם הביאו איתם גם רכב עם נהג כדי שיוכלו להימלט מהר. אני שברתי שתי עצמות מהמכות וטופלתי בבית חולים, אחי חבול גם הוא".

"תוצאה של הסתה"

סעדה מאשים את ראש עיריית אופקים איציק דנינו באחריות למתקפה. "הרקע לאירוע הוא הפעילות הציבורית שלי נגד ראש העיר", אמר. "זאת תוצאה של הסתה של ראש העיר נגדי. מנכ"ל העירייה איים עלי מולו ולא נעשה לו דבר. סגן ראש העיר כתב עלי דברים איומים בפייסבוק". סעדה טוען כי אחד מהארבעה שהיכו אותו הוא אח של עוזר ראש העיר.

"יש בינינו סכסוך עם הרבה יצרים", הוסיף סעדה. "אני פעיל באופוזיציה, אני שולח מכתבים על הפעולות שלהם שלדעתי פוגעות בעיר. הם לא מקבלים את הביקורת וזאת התוצאה. גם אח נוסף שלי שגר במרכז הארץ קיבל איומים, אבל הוא הודיע למשטרה על התכנית שלהם והתקיפה שלו נמנעה".

סעדה התלונן במשטרת באר שבע נגד התוקפים, ושם מאשרים שאכן הייתה קטטה ושהנושא נמצא בחקירה.

דובר עיריית אופקים מסר מטעם ראש העיר כי "מאז שנבחר סופג ראש העיר דנינו, איומים והשפלות חוזרות ונשנות בפייסבוק בפרופילים מזויפים. ההשפלות חצו את גבול הטעם הטוב כאשר הכותב דואג להכפיש השכם והערב את בני משפחתו ואחיו של ראש העיר, שלהם אין דבר וחצי דבר לעניין התנהלותה של העיר, אשר על פי דעת רוב מתנהלת בצורה מקצועית ונבונה ביותר. ראש העיר מוקיע ומגנה כל סוג של אלימות, בין אם מילולית או פיזית".

"אלימות נגדי ונגד משפחתי"

בעמוד הפייסבוק שלו, כתב היום ראש העיר: "האלימות המסיתה והשקרית החלה מאז החלטתי בהליך מנהלי תקין להוציא את השוק מידיהם של בני משפחת סיידה, ועד לפני יממה בודדת הופעלה נגדי ונגד אשתי, ילדיי, אחיי, אחייני, אחיינותיי ואפילו על אחיותיי של אשתי לא פסחו, וכל זאת בצורה אינטנסיבית ושקרית.

"חבר המועצה אלי סיידה ומי מטעמו, דרך פרופילי פייסבוק חסויים, הם אלו אשר האחראים לאווירת האלימות הקשה בחודשים האחרונים, אשר התגברה ביתר שאת עם מתן פסק הדין בסוף השבוע שעבר, בו הוחלט סופית כי על משפחת סיידה להחזיר את מתחם השוק לידי בעליה החוקיים - עיריית אופקים.

"ברור לכולנו כי הקטליזטור לכל המתקפות הללו הוא החלטתי הבלתי מתפשרת בכל הנוגע למנהל התקין ומקסום רווחי העירייה במתחם השוק העירוני. משפחת סיידה ישבה על סיר הבשר של תושבי
אופקים שנים רבות, וכמעט בחינם נהנתה מרווחי תפעול השוק. היה ברור לי ממקור ראשון ובצורה חד משמעית כי אם אסוג מהחלטתי, אקבל את תמיכתו של חבר המועצה סיידה באופן תמידי, אך מהרגע שהחלטתי אחרת, חיי וחיי משפחתי הפכו להיות תחת איום מתמיד, דבר אשר התבטא בסיורים ליליים של ניידות משטרה סביב ביתי. דבר לא ירתיע אותי מלהביא את העיר אופקים להישגים ולדאוג לרווחת התושבים".