"אין למנדלבליט שום סיבה להתפטר"

מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט לא מתכוון להתפטר – למרות המלצות המשטרה להעמידו לדין בפרשת מסמך הרפז. פרקליטו טוען כי הוא נהג כשורה, ושהמלצות המשטרה נגועות בבורות: "הוא נהג בדיוק כמו שיועץ משפטי אמור לנהוג, המשטרה מתעסקת בזוטות קטנוניות, שגורמות נזק גדול ולא הובילו לתוצאות משמעותיות"

מזכיר הממשלה לא יתפטר עד שיוגש כתב אישום: בראיון ל"פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח הערב (שבת)אמר פרקליטו של אביחי מנדלבליט כי אין מניעה מכך שימשיך בתפקידו, זאת למרות המלצת המשטרה להעמיד אותו לדין במסגרת פרשת "מסמך הרפז". עו"ד ז'ק חן, פרקליטו של מנדלבליט, אמר כי הוא משוכנע שלמרות ההמלצות מנדלבליט לא יעמוד לדין בסופו של דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מזכיר הממשלה יכול להמשיך בתפקידו, אין סיבה להשעות אותו", אמר עו"ד חן. "אין בהמלצות שום דבר שמחייב את השעייתו, ואם מישהו היה מגיע למסקנה שיש מקום לנקוט נגדו בצעדים אז הוא יתפטר מיד".

"קשה לדבר על חשדות כשאנו רואים מה המשטרה אומרת. כל מה שקרה זה שהרמטכ"ל קרא למנלדבליט בזמן שזה היה הפרקליט הצבאי הראשי, ואמר שהמסמך (הרפז) בידי, ושאל למי לעשות. הפצ"ר אמר 'תן לי לחשוב על זה לילה' ולמחרת הוא מביא את הרמטכ"ל להתקשר ליועץ המשפטי לממשלה ומספר לו שהמסמך בידו. לסיפור הזה קוראת המשטרה חשד".

עו"ד ז'ק חן (חדשות 2)

"התעסקות המשטרה קטנונית, אינה במקומה וגורמת נזק גדול"

"אמירות המשטרה נגועות בבורות גמורה", הוסיף וטען עו"ד חן. "הלוואי וכל היועצים המשפטיים ינהגו בשיקול הדעת כמו מנדלבליט. הלוואי והפרשה הזאת לא תחולל נזק למוסד הייעוץ המשפטי בכלל כי עכשיו אנשים יפחדו. האם הם צריכים לקחת את המסמך ולרוץ למשטרה? מצפים שהרמטכ"ל יתקשר למוקד 100 באותו רגע? הוא הביא את הרמטכ"ל להתקשר לויינשטיין בעצמו, ולומר לו המסמך בידי. מה הפסול בזה? אין מקום לחשדות נגדו או לבוא אליו בטענות. הטענה היא מדוע מיד הוא לא הודיע למשטרה, כך לא נוהג יועץ משפטי".

חן הבהיר כי מנדלבליט לא מצטער על מה שעשה: "ההתעסקות עם הדרך היא התעסקות קטנונית, שאינה במקומה והיא התעסקות שבעיקר גורמת נזק גדול. פעולות המשטרה גובלות בהאזנת סתר והובילו לתוצאות דלות".