אחותה של אביטל רוקח לחשוד ברצח: "מנוול, שחטת אותה כמו דאעש"

בני משפחתה של אביטל רוקח (45) שנרצחה אמש זועמים: "איך שופט משחרר אדם שקנה גרזן וסכינים ואיים ברצח?". אחותה לחשוד, שמואל דטיאשווילי: "לפני שבוע הסתכלת עליי בעיני רוצח". מעצרו הוארך בתשעה ימים

דרמה התרחשה הבוקר (שישי) בבית משפט השלום בירושלים, בשעה שבעלה לשעבר של אביטל רוקח, שמואל דטיאשווילי, החשוד ברציחתה, הובא לדיון בהארכת מעצרו. עם כניסתו לאולם הדיונים תקפה אותו אחותה של רוקח, רות: "אתה רוצח מנוול! שחטת אותה כמו דאעש". החשוד ברצח לא הגיב לצעקותיה של בת המשפחה ונותר שקט במקומו. בתום הדיון הוארך מעצרו בתשעה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בני משפחת רוקח מתחו ביקורת על מערכת המשפט, שלדבריהם שחררה את החשוד במעשה למרות האירועים שקדמו לרצח. "הוא הראה לה סכינים וגרזן שהוא קנה", אמרה אחותה של אביטל, חן. "הוא אמר לה שהוא יהרוג אותה, אותי ואת הבן הקטן שלהם".

הבן נאור סיפר: "היינו במשטרה. שאלנו איך יכול להיות שמשחררים אותו. ביום חמישי שעבר ניסיתי לדבר עם המשטרה. התקשרתי לכמה מוקדים. העבירו אותי מיד ליד. אף אחד לא עונה, אף אחד לא מדבר. התייחסו אליי באדישות ולא הצלחנו להבין אם היה דיון בעניין שלו או לא".

אביטל רוקח (פייסבוק)

לאביטל הוצע בעבר לעבור למקלט לנשים מוכות

"במוצאי השבת , אחרי שהגענו לתחנת המשטרה ואמרו לנו שהוא משוחרר, מפקד התחנה אמר שזה החלטה של שופט ושידיו כבולות", הוסיף הבן ותהה: "איך יכול להיות ששופט משחרר אדם כזה שקנה גרזן וסכינים ואיים ברצח? יש לו עבר פלילי והיה לו גם צו הרחקה בעבר, שאותו הוא הפר".

לדברי הבן, המשטרה הציעה לאמו להיקלט במקלט לנשים מוכות מחוץ לירושלים והיא סירבה משום שהיא חששה לאבד את מקום עבודתה. לדבריו, למרות בקשותיה להתקבל למלט בתוך העיר הבהירו לה כי אין כזה בנמצא.

החשוד: שמואל דטיאשווילי

לפני הרצח: הבעל נעצר והורחק מהבית 

מוקדם יותר הותר לפרסום כי רוקח, בת 45, אם לשלושה, נדקרה למוות על פי החשד על ידי בעלה בנפרד בבית מגוריה בעיר.

מפרטי החקירה הראשונים עולה כי ביום שישי האחרון הבעל נעצר בעקבות תלונה שהגישה האישה על כך שתקף אותה בעת ששהתה בביתו וגרם לחבלה בידה. בעקבות התלונה הבעל נעצר אך שוחרר לאחר יממה בתנאים מגבילים ובהם הרחקה לתשעים יום מביתה. עוד באותו ערב אחד משלושת ילדיהם צלצל למשטרה ואמר שהוא חושש לחיי אמו. המשטרה הציעה לאשה להתפנות עם ילדיה למעון לנשים מוכות אך היא סירבה.

רוקח נמצאה אמש כשהיא דקורה בכל חלקי גופה בכניסה לבניין מגורים ברחוב משה סנה בירושלים. כוחות הצלה החלו לבצע בה פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים הדסה הר הצופים במצב אנוש. הרופאים נלחמו על חייה, אך נאלצו לקבוע את מותה. המשטרה עצרה את בן זוגה לשעבר בחשד שרצח אותה. הסכין ששימשה לפי החשד לרצח נמצאה בסמוך למקום האירוע.

בעקבות דיווח שהתקבל הערב במוקד 100 של המשטרה הגיע למקום קצין יחידת הסיור של תחנת שעפט והבחין בסמוך בגבר שידיו מגואלות בדם. הוא עצר אותו ובמקביל הגיעו שוטרי סיור ומצאו את האישה הפצועה שרועה בחדר המדרגות עם סימני דקירה רבים על כל גופה. בסריקות שערך קצין המשטרה הוא איתר את הסכין שעל פי החשד שימשה לרצח בין שיחים במקום.

פראמדיקים של מגן דוד אדום, רפאל הרבסט ורות שנייפר, שטיפלו ברוקח ופינו אותה לבית החולים, סיפרו כי "היא שכבה בחדר המדרגות בכניסה לבניין עם מספר דקירות בפלג גופה העליון. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותה, תוך פעולות החייאה שבמהלכן חזר הדופק, לבית החולים כשמצבה אנוש". הרופאים בבית החולים הדסה נאבקו על חייה של האישה, אך כל מאמציהם עלו בתוהו.