נחשפה מעבדת נפץ מעל גן ילדים בבת ים

במהלך פעילות של יחידת המטענים של יחידת להב 433 אותרו בדירה חומרי חבלה שנועדו על פי החשד להכנת מטעני חבלה. המקום נסגר והסריקות במבנה יימשכו הלילה ומחר. כך זה נראה

הפריטים שאותרו בסריקות (דוברות המשטרה)

סכנה בקרבת גן ילדים בבת ים: מעבדת נפץ אותרה היום (חמישי) בדירה בלב שכונה בעיר - הממוקמת מעל מוסד חינוכי שאליו מגיעים מדי יום עשרות ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חבלני המשטרה בשיתוף פעולה עם יחידות הכלבנים והזיהוי הפלילי איתרו בסריקה שערכו במקום פריטים שונים שנועדו על פי החשד להכנת מטעני חבלה. המקום נסגר מטעמי ביטחון, לרבות גן הילדים עד לתום הסריקות שיימשכו הלילה ומחר.

בחודש יוני השנה נעצר נער בן 13 בחשד שהטמין מטען חבלה בגן ציבורי בעיר. המשטרה פתחה בחקירה שלפיה אחיו, המרצה עונש מאסר, הוא ששלח אותו לעשות כן כדי לפגוע בעבריין שעמו הוא מסוכסך.

מעבדת חבלה - מעל גן ילדים (דוברות המשטרה)

תחילתה של הפרשה בחודש מאי, בעקבות הודעה של ילדים שמצאו את מטען החבלה שהוסתר בין העצים. שוטרי מרחב איילון שהגיעו לזירה יחד עם חבלנים, ניטרלו את המטען והוא נלקח לבדיקה. כשבוע לאחר מכן התקבל מידע במשטרה שלפיו מי שהניח את המטען הוא  הקטין, תושב העיר, שנעצר כבר באותו יום ומסר בחקירתו גרסאות סותרות על אופן השגת אמצעי החבלה.

במהלך התשאול התברר לחוקרים כי המטען ניתן לו באמצעות תושב רמת גן, בעקבות בקשה של אחיו, השפוט למאסר עולם ומסוכסך עם אדם אחר, גם הוא תושב בת ים.