לא נמצא אלכוהול בדמו של בכיר הפרקליטות שדרס למוות

בדיקת דם שערכה המשטרה לעו"ד יהודה שפר העלתה כי לא היה שיכור בעת שדרס למוות את אליאס מנסורי בסוף השבוע האחרון בחיפה. שפר שב כרגיל לעבודתו, לאחר שבפרקליטות לא ננקטו נגדו צעדים. במשטרה מדגישים כי החקירה טרם מוצתה וכי לא ייעשו לפרקליט הצמרת שום הנחות

עו"ד יהודה שפר (איל יצהר, גלובס)

המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד יהודה שפר, שחשוד כי דרס למוות הולך רגל בן 65 בסוף השבוע בחיפה - הגיע היום (שני) כרגיל למשרדו בירושלים, לאחר שבפרקליטות לא ננקט נגדו שום צעד עד כה. בדיקת דם שנערכה לו לאחר התאונה הקטלנית העלתה כי בדמו לא נמצאו שרידי אלכוהול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התאונה הקטלנית התרחשה בבוקר שבת, כששפר נסע במכוניתו הפרטית, פגע באליאס מנסורי וגרם לפציעתו הקשה. הפרקליט הבכיר מיהר לצאת מכלי הרכב ולהזעיק את כוחות ההצלה שהגיעו זמן קצר לאחר מכן לזירה. פרמדיקים של מד"א ביצעו במנסור פעולות החייאה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

לאחר התאונה עוכב שפר על ידי אנשי אגף התנועה במחוז חוף לחקירה, במהלכה סיפר כי מנסורי התפרץ לכביש בבגדי ספורט במהלך ריצה. "לא יכולתי לבלום, נהגתי כאדם סביר", אמר לחוקרים. עוד אמר שפר לשוטרים כי לא התעסק בנייד במהלך הנסיעה ולא הסיט את מבטו.

גורם במשטרה אמר לחדשות 2 כי החקירה נגד הפרקליט הבכיר טרם מוצתה, והדגיש כי למרות מעמדו הרם - לא יעשו לא כל הנחות והחקירה תתנהל כרגיל. עו"ד שפר הוא דמות מוערכת וותיקה מאוד בפרקליטות. שפר הוא אחד ממקימי הרשות לאיסור הלבנת הון ונחשב אחד מאבות האכיפה בתחום האזרחי.